Katselisimme sitä ISS avaruusasemalta 2,7mm etäisyydeltä.
Siinä vastaus heille jotka ihmettelee mikset nää ufoja tuijottaessasi kännykkää sisätiloissa, autossa, pilvisellä säällä, nukkuessasi, rakennusten välissä, katse väärässä suunnassa, väärässä paikassa, kiinnittäessäsi katsetta muuhun ja olettaessasi jotakin luonnolliseksi.
Vaikka olisit ISS:llä, mikä on kykysi sanoa mitä näet, mitä kyet zoomaamaan, kuinka kauan, silmillä vai millä?
ISS ei ole mikään Maan ja aseman välinen ufotarkkailuasema vaan siellä tehdään ihan muita asioita.
Vähän sama kuin sanoisit että katsoit kirkkaalla säällä täysikuuta ja et nähnyt yhtään ufoa siellä.
Parhaimmilla zoomeillakaan mahdollisuus selkeään tallennettuun havaintoon asiallisilla välineillä tavallisilla ihmisillä on nolla.
Meidän nykyisillä välineillä avaruuksiin katseltuna mahdollisuus nähdä suoraan elävälle planeetalle on reippaasti alle nolla. Vuosikymmeniä alle nolla.
Mutta se iso mutta on se että joku muu on jo täällä. He ovat meitä edellä.
Jos maapallo olisi omena
3
173
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ufo alieni pystyy keskustelemaan telepaattisesti niin miten voi olla varma ettei ufon näkemistä tai alienin muotoa ole lähetetty päähän samalla tavalla?
- Anonyymi
Koukku, pistä tilaukseen!
https://tekniikanmaailma.fi/maailman-suurin-digitaalikamera-paljastettiin-pienen-auton-kokoisen-kameran-linssi-paasi-guinnessin-ennatystenkirjaan/
"Parhaimmilla zoomeillakaan mahdollisuus selkeään tallennettuun havaintoon asiallisilla välineillä tavallisilla ihmisillä on nolla."
Jos ufo olisi vapaassa pudotuksessa tai laskeutuneena maahan, niin silloin selkeän (tarkan) kuvan ottaminen olisi mielestäni ainakin mahdollista.- Anonyymi
Jeesus mikä kamera!
Tarkkuus on luokkaa pölyhiukkanen kuussa . . .
Nämä viimeiset tieteen instrumentit - tämä kamera, WEBB teleskooppi, MeerKAT radioteleskooppi - ovat uskomattoman erottelukykyisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942293- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111892Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654
