Hei...
En ole aiemmin tänne mitään kirjoittanut
Ihan ensiksi, jos et ole kiinnostunut henkisyydestä etkä usko "huuhaa" - asioihin niin voit mennä pois. Meillä jokaisella on omat näkemyksemme maailmasta ja minä itse uskon tälläisiin asiohin.
En löydä mistään ilmaista apua.. Kaikki maksaa eikä minulla ole mitään korttia/tiliä (mitä lie) millä maksaa...enkä uskalla kysellä omilta vanhemmilta tai lähipiiriltä.
Olen todella herkkä nuori.. aistin ihmisten energiat ja hajut, äänet jne satuttaa, ja tuntuu kehossa vahvasti tärinänä.
Näen aika usein värikkäitä palloja, ja ihmisten ympärillä joskus väri "sumuja"... Olen muutamia kertoja nähnyt eläinten ja kasvienkin ympärillä samanlaista sumua, eri väreissä.
Olen nähnyt myös ennen nukahtamista sellaisia välähdyksiä hyvin yksinkertaisista kuvioista, jotka olen nyt myöhemmkn maalannut. En tiedä niistä mitään tai, että onko niillä edes mitään merkitystä.. Kunhan maalasin, kun tuntui tärkeältä.
En kerro toistaiseksi kuviosta tarkemmin.. Ne on minulle tosi henkilökohtaisia enkä mielelläni tänne kaikkien luettavaksi kuvailisi. Voin EHKÄ tarvittaessa niin tehdä.
Joskus on myös lauseita, jotka tulee mieleen ja kirjoitan ne ylös.. Yleensä ne on runon muodossa.
Onko täällä YHTÄKÄÄN SELVÄNNÄKIJÄÄ TAI VASTAAVAA, JOKA VOISI KERTOA MINULLE MISTÄ ON KYSE?
Joko olen täysi kaheli, joka uskoo mihin sattuu tai muuta...
Itse käytän paljon aikaa lukemiseen, piirtämiseen ja maalaamiseen.. Olen aika luova, ja se on hyvin tärkeä osa minua.
Teosofia, kristosofia, Ervasti, Hannulla, Blavatsky on tuttuja, ja pidän heidän ajattelu tavastaan... Pyrin elämään sellaista elämää kuin hekin.
Kiitos avusta, jos sellaista tulen saamaan...🙏🏻
Henkisyys, selvännäkijät apuja tälle nuorelle?!
3
334
Vastaukset
- Anonyymi
Mielenkiintoista. Sinulla on selvästikin lahja. Ehkä sinulle selviää tulevaisuudessa, miten sitä voisi käyttää kanssaihmisten hyödyksi. Itse en nimeäisi kaikkea kokemaani, sillä on vaara, että kokemus joutuu väärän otsikon alle ja katoaa harhateille.
Asiani on sinulle, että olet mielestäni väärässä kategoriassa kirjoituksinesi. Tämä on kai enemmin uskossa oleville kristityille. Tuolla olen havainnut usein selvännäkijöitä ja ennustelijoita:https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/uskonnot-ja-uskomukset/rajatieto Kopioi vaikka tämä aloituksesi sinne ja odota alkaako jotain tapahtumaan. Kannattaa myös rekisteröidä nimimerkki tai joku voi esiintyä sinuna.- Anonyymi
🙏🏻🙏🏻
Vaihdoin aihealueen jo pari tuntia sitten, kun tajusin saman asian minkä minulle kerroit.. Kiitos siitä silti🙏🏻
Harkitsen rekisteröitymistä, mutten ole vielä aivan varma asiasta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1165423Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744361701- 2001203
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111163Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201159Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47951- 64951
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846