Henkisyys, selvännäkijät apuja tälle nuorelle?!

Anonyymi-ap

Hei...
En ole aiemmin tänne mitään kirjoittanut
Ihan ensiksi, jos et ole kiinnostunut henkisyydestä etkä usko "huuhaa" - asioihin niin voit mennä pois. Meillä jokaisella on omat näkemyksemme maailmasta ja minä itse uskon tälläisiin asiohin.
En löydä mistään ilmaista apua.. Kaikki maksaa eikä minulla ole mitään korttia/tiliä (mitä lie) millä maksaa...enkä uskalla kysellä omilta vanhemmilta tai lähipiiriltä.
Olen todella herkkä nuori.. aistin ihmisten energiat ja hajut, äänet jne satuttaa, ja tuntuu kehossa vahvasti tärinänä.
Näen aika usein värikkäitä palloja, ja ihmisten ympärillä joskus väri "sumuja"... Olen muutamia kertoja nähnyt eläinten ja kasvienkin ympärillä samanlaista sumua, eri väreissä.
Olen nähnyt myös ennen nukahtamista sellaisia välähdyksiä hyvin yksinkertaisista kuvioista, jotka olen nyt myöhemmkn maalannut. En tiedä niistä mitään tai, että onko niillä edes mitään merkitystä.. Kunhan maalasin, kun tuntui tärkeältä.
En kerro toistaiseksi kuviosta tarkemmin.. Ne on minulle tosi henkilökohtaisia enkä mielelläni tänne kaikkien luettavaksi kuvailisi. Voin EHKÄ tarvittaessa niin tehdä.
Joskus on myös lauseita, jotka tulee mieleen ja kirjoitan ne ylös.. Yleensä ne on runon muodossa.

Onko täällä YHTÄKÄÄN SELVÄNNÄKIJÄÄ TAI VASTAAVAA, JOKA VOISI KERTOA MINULLE MISTÄ ON KYSE?
Joko olen täysi kaheli, joka uskoo mihin sattuu tai muuta...
Itse käytän paljon aikaa lukemiseen, piirtämiseen ja maalaamiseen.. Olen aika luova, ja se on hyvin tärkeä osa minua.
Teosofia, kristosofia, Ervasti, Hannulla, Blavatsky on tuttuja, ja pidän heidän ajattelu tavastaan... Pyrin elämään sellaista elämää kuin hekin.
Kiitos avusta, jos sellaista tulen saamaan...🙏🏻

3

476

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mielenkiintoista. Sinulla on selvästikin lahja. Ehkä sinulle selviää tulevaisuudessa, miten sitä voisi käyttää kanssaihmisten hyödyksi. Itse en nimeäisi kaikkea kokemaani, sillä on vaara, että kokemus joutuu väärän otsikon alle ja katoaa harhateille.

      Asiani on sinulle, että olet mielestäni väärässä kategoriassa kirjoituksinesi. Tämä on kai enemmin uskossa oleville kristityille. Tuolla olen havainnut usein selvännäkijöitä ja ennustelijoita:https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/uskonnot-ja-uskomukset/rajatieto Kopioi vaikka tämä aloituksesi sinne ja odota alkaako jotain tapahtumaan. Kannattaa myös rekisteröidä nimimerkki tai joku voi esiintyä sinuna.

      • Anonyymi

        🙏🏻🙏🏻
        Vaihdoin aihealueen jo pari tuntia sitten, kun tajusin saman asian minkä minulle kerroit.. Kiitos siitä silti🙏🏻
        Harkitsen rekisteröitymistä, mutten ole vielä aivan varma asiasta..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1310
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      448
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    15. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      83
      434
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe