Luottamus menetetty..

Anonyymi-ap

Jälleen kerran huomasin että se vähäinenkin luottamus siskooni mennyttä. Koko syksyn yrittänyt tulla toimeen pakon edessä, kuolinpesän osakkaita kun molemmat ollaan. Vastuulleni jäänyt kuolinpesän omakotitalon lämmitys, isämme laskujen ja muiden papereiden selvittely perunkirjoitusta varten. No annoin siskolle tehtäväksi soitella perunkirjoittajalle mutta viikolla sain selville ettei mitään muuta yhteyttä ole sinne suuntaan ollut kuin siskon aviomiehen soitto ja ilmoitus että appensa eli siis isämme on kuollut. Nyt kaikki perunkirjoitukseen liittyvät muut asiat tulikin minun hoitoon ja voitte kuvitella miten kaikkinensa tässä surun, ikävän ja ajoittaisen ahdistuksen ohella oma jaksaminen koetuksella.

5

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopeta ihmeessä juominen, se ei auta suruusi ja ahdistukseesi, päin vastoin pahentaa.

    • Anonyymi

      Juominen on sellaista pakenemista
      todellisuudesta.

    • Anonyymi

      On alkoholin käyttäjiä jotka ovat hiljaisia ja luotettavia
      ja osaavat hoitaa asioita kunnolla.Työssä käyviä perheellisiä.

    • Anonyymi

      Jos on omakotitalo kuolinpesässä ja kasi jakajaa. Miksi ette ottanut ulkopuolista pesänjakajaa?Eli virallista lakitoimistoa joka tekee perunkirjotukset ymm.Pesästähän ne varat olisi otettu. Kuin talo myyntiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      208
      17055
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      165
      12133
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      176
      6676
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5940
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4832
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      11
      4701
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      18
      3914
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      97
      3606
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      81
      3555
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3301
    Aihe