Kyllä oli kaikki

Anonyymi-ap

tieto tiedossa jo noin neljä vuotta sitten. Se mikä on oli keskeinen ongelma koko ajan, oli työrauhan menetys, koska se palautti välittömästi mieleen kaikki ne vuodet, joita oli paljon enemmän ja silloin tuntui siltä, että oli joko menettänyt todellisuudentajunsa tai sairastunut henkisesti vakavaan sairauteen. Niin ei kuitenkaan ollut tapahtunut. Siksi tärkein asia ihan viime vuosina olisi ollut hiljaisuus arjen aherruksessa. Joka ainoassa paikassa tapahtui sellaista, mikä pudotti yhä syvemmälle. Se repi ja raateli sisimmän totaalisesti rikki. Jos sitä vielä on jossain, kun tehdään töitä, niin se voi estää kaveruuden syntymisen kokonaan.

3

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos tämä tieto ei mene perille, niin silloin projekti loppuu.

      • Anonyymi

        Suomen lait sääteleetyöpaikoilla toimimista, ei yksityiset ihmiset! Lueppa esim. Suomen perustuslaki ja paljon muita lakeja olemassa! Lain rikkomisesta seuraa yleensä rangaistus!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. puukkotappelu-keskella-tieta

      https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo
      Rovaniemi
      33
      2669
    2. Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa

      Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja
      Maailman menoa
      150
      1545
    3. Pidätkö kaivattuasi

      Haluttavana? Miksi erityisesti?
      Ikävä
      70
      1213
    4. Suurimman myrskyilyn jälkeen

      vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul
      Ikävä
      43
      1165
    5. Mitä antaisit nainen ensimmäiseksi?

      Kaipaamallesi miehelle.
      Ikävä
      84
      1048
    6. Mikä piirre on kasvoissa tärkein?

      Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?
      Ikävä
      95
      975
    7. Tiedätkö mikä mulle

      On vaikeaa?
      Ikävä
      44
      970
    8. Helpottaisi paljon

      jos saisin tietää miten sulla menee.
      Ikävä
      54
      911
    9. Koirahyökkäys filpuntiellä.

      Poliisi määräsi koiran lopetettavaksi välittömästi. Kerrankin selkärankaista toimintaa poliisilta. Toivottavasti hoituu
      Pori
      90
      885
    10. Paavi on kuollut

      Suuri humanisti ja kirkollinen johtaja, Paavi Fransiscus on kuollut 88 vuoden iässä. Katolinen maailma (suurin kristill
      70 plus
      123
      851
    Aihe