Ydinvoimalaan vartijaksi

Niillä kovat liksat, on pistoolit ja pumppuhaulikot, vartijoiden eliittiä. Mitenkäs niihin hommiin pääsee? Vartijakortti löytyy, olen isokokoinen ja pelottavan näköinen, kai nämä riittää?
2417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käy Securitaksen sivuilta katsomassa onko paikkoja Loviisaan tai Olkiluotoon auki.

Sen jälkeen laittaa hakeumuksen sisään ja odottelee kutsutaanko haastatteluun.

"Vartijakortti löytyy, olen isokokoinen ja pelottavan näköinen, kai nämä riittää?"

Myymäläpuolella on aina paikkoja vapaana.

Yleensä kyllä tyhjistä astioista lähtee kovin kolina.

Äänestä

Ei varmaan paljon tylsempää duunia ole. Vai meinaatko että ne on jotain James Bondeja jotka pysäyttää terroristejä harva se päivä? Siellä ei käy ketään tai tapahdu mitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niillä kovat liksat, on pistoolit ja pumppuhaulikot, vartijoiden eliittiä. Mitenkäs niihin hommiin pääsee? Vartijakortti löytyy, olen isokokoinen ja pelottavan näköinen, kai nämä riittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu