"Hissi pop musiikki" joka helvetin paikassa mihin menet

Anonyymi-ap

Häiritseekö ketään muuta? Ja joo ,mulla on misofonia. Tota pop hiphop paskaa ei pääse näköjään pakoon mihinkään tai mitenkään. About jokainen mainoskin sisältää jonkun hilipatihei kesäjalka siidepissaliisa pop sointukierto määkimis helvetin. Ja tuo radio musa, mitä btw pakko kuuntelutetaan aivan helvetin joka julkisessa paikassa, on tuota samaa paskaa joka varmasti on monen mielestä tosi kivaa ja tarttuvaa, 2 tai 3soinnun kierrolla kloonattu kone paskaa johon joku pelle otettu määkimään jotain todn isoista tisseisrä ja sydänsuruista tai dokaamista, isoista tisseistä JA sydänsuruista. Mielestäni aivan helvetin säälittävää ja surullista että ulkona ei voi nykyään edes syödä , ellet ole valmis maksamaan yli 20e , ilman että sulle pakkokuuntelutetaan tota korvaripulia. Ja tässä maassa pitäisi vielä kaiken muun ihanuuden lisäksi voida, esim opiskelun ja töiden lomassa rentoutua... Nykyään myös busseissa esim tuntuu olevan tämä ilmiö että ihmiset katsoo sarjaa/kuuntelee musaa ILMAN kuulokkeita.... Millon tästä on tullut tällaista paskaa, alan olla valmis kuristamaan jonkun. Tästä vaikka ekana esim mäkkärille terkkuja että loppui sekä teidän tuotteiden tilaaminen että ravintoloissa käyminen viimeistään kun aloitte pakkoluukuttaa tuota paskaa kaikille asiakkaille- mulla ainakin riittää itsekunnioitusta sen verran, etten töiden tai opiskelun lomassa tilaa läpikuivaa mautonta pullapihviateriaa ja järsi sitä paskapopin tahtiin.... Jos tuo oikeasti on sitä mistä ihmiset tykkää.. .. miten helvetin alas voi vajota- ja miksi sama vajoaminen täytyy koittaa pakottaa kaikkiin? En vittusaatana suostu!

2

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mua häirittee joulumusa joka juutinan kaupas ja meteli yleensäkin.Kaupungin vilskeessä en pystyisi edes asumaan ääniherkkä kun olen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6654
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4512
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3218
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      3017
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1905
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1586
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1574
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1523
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1379
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      47
      1313
    Aihe