Ihan mielenkiinnolla kerron uneni teidän ihmeteltäväksi kun tämmöinenkin palsta on keksitty.
Unessa tavallaan heräsin. Huomasin peitolla kärpäsen ja yritin tappaa sen, mutta se lensi pois. Sitten se tuli takaisin siihen peitolle ja niitä taisi olla useampia.
Sitten nousin ja menin keittiöön. Lampun ympärillä pörräsi taas yksi kärpänen. Otin kärpäslätkän ja yritin osua siihen. Se lensi ympäri huonetta kunnes vihdoin osuin siihen ja se putosi lattialle. Sitten se lähti uudestaan lentoon ja tätä tapahtui muutaman kerran ennen kuin veljeni tuli ja hakkas sen lattiaan. Vieläkin se olisi lähtenyt, mutta veljeni piti sitä siivistä lattiaa vasten (kärpänen oli kasvanut n 2cm pitkäksi). Sitten veljeni liiskasi laudan pätkän alle ja siihen se loppui.
Sitä edellisenä yönä näin unta pakettiautosta ja kaveristani joka tanssi kissani kanssa, mutta tän voitte unohtaa. Olen 17v ja taitaa olla hieman vilkas mielikuvitus.
Kärpäsiä unessa
2
7385
Vastaukset
- Cathy
Suuri Suomalainen unikirja kertoo kärpästen unessa kertovan hermostollisista häiriöistä. "Unen voi tulkita niin, että syvä ärtymys ja hermostuneisuus sai kärpästen ilmiasun. Mutta koska ne kuolivat samassa unessa, uni vihjaisi, että ärtymys oli hetkellistä."
Mitenköhän näitä asioita on oikein tutkittu? Kun minut on pari päivää sitten jätetty ja minua suoraan sanottuna v*tuttaa koko asia. Ei koko aikaa vaan aamulla tai illalla kun tunteet on pinnassa.
Kiitoksia tästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901945
- 1131043
- 103977
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20737- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä29580Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481
