Premico kokemuksia?

Kertokaahan kokemuksia premico kodeista. Omani eivät ole niin positiivisia :

Leikki-ikäinen lapsi teloi noin puoli vuotta sitten jalkansa taloyhtiön saunassa. Syynä se että alalauteen laudelaudat olivat irti ja heiluivat minne sattuu.

Asian tiimoilta otettiin viestitse yhteyttä huoltoon ja isännöintiin (Premico). Viestiin liitettiin kuvat ja pyyntö korjauttaa lauteet.
Viestiin ei saatu lainkaan vastausta.

Huollon ukot hakivat n. 4kk tapahtuman jälkeen lauteen pois ja ilmeisesti korjailivat sitä perunamassalla ja pyhällähengellä. Eli eivät korjanneet.

Sama laude aiheutti samalle leikki-ikäiselle uuden tapaturman n kuukausi sitten. Hän löi silmäkulmansa ja sai otsaan kunnon mustelman. Onneksi sain otettua lasta vähän vastaan ettei mennyt lattiaan pää edellä koko painollaan. Asiasta oltiin jälleen kuvien kera yhteydessä isännöintiin. Myös vakuutusyhtiölle ilmoitettiin tapahtunut.

Tällä kertaa isännöinti vastasi ja kertoi ottaneensa asian tiimoilta huoltoon yhteyttä. Ja että laude hoidetaan hetimmiten kuntoon. Ei olla hoidettu.

Silmä jonka lapsi saunassa löi todettiin eilen lähes sokeaksi. Samaa silmää ollaan tutkittu neuvolassa ja lääkärissä karsastusepäilyn vuoksi. Karsastusta ei kuitenkaan ole löydetty.

Eli. Jos nyt lähdemme etsimään vastuussa olevaa vammalle, osoittaa jokainen taho takuulla sormella toinen toistaan syypäänä.

Tunteeko joku lukijoista sattumalta sen verran lakia että osaa kertoa kuinka asiassa kannattaa edetä?

Itse olen sen verran kyynistynyt etten usko kenenkään syyttelyn auttavan ja koko asian jäävän sosiaalisesti ja taloudellisesti vanhempien kontolle.

**Premico on kuulemma kieltänyt huoltoa korjaamasta lauteita kunnolla. **

1

712

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vammantuottamus, premico vastuuseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      101
      1216
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      86
      736
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      671
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      647
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      112
      525
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      521
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      496
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      181
      489
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      477
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      453
    Aihe