Maassa maan tavalla

Anonyymi-ap

Tämä uutisointi laittakaa miettimään täällä lännessä tunkevat arabien yksityisasioihin. Järjestävät hienot MM kisat omalla tyylillään. Ja media valittaa kuika monta tuhatta työllistä kuollut. Kylläpä täälä Suomessa valitetaan mitä he tekee. Ymmärtämään että MAASSA MAAN TAVALLA TAI MAASTA POIS

3

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ihmisarvo pitää säilyttää ja turvata, asuttiin sitten missä tahansa. Täysin tuomittavaa se tietysti on. Toinen asia on sitten se, miksei puhuta ihmisarvoista koko maailmaa koskevana (Kiina ym). Tätä arvon polkemista tapahtuu kokoajan ympäri maailmaa. Myös Suomessa todettiin syksyllä näiden marjanpoimijoiden törkeää kohtelua. On tietynlaista valkopesua, että nyt tämä on nostettu esiin. Ehkä siinä vain halutaan kiillottaa omaa kilpeä. Johdonmukaisuus puuttuu.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­­­N­y­­­m­­­f­o­­m­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17667742H

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


      • Anonyymi

        Arvokisoja ei pitäisi antaa tällaisiin maihin missä ihmisiä kohdellaan kuin käyttötavaraa? Kertoo vaan kuinka suurta korruptio on FIFAn joukoissa. Öljymaat laittaa rahaa tiskiin tarpeeksi niin asiat unohtuu? Mitään urheilun arvokisoja ei saisi antaa näille öykkärimaille. Kansainväliset sopimukset ei paljon paina kun tarpeeksi laitetaan rahaa tiskiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      154
      6856
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      66
      6042
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4589
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4559
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      169
      4344
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1710
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1621
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1419
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1387
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      44
      1210
    Aihe