Nyt on kova

Anonyymi-ap

"Suomeen syntyi keskiviikkona kenties uusi rallin superkaksikko, ainakin huomioarvossa mitattuna, kun entinen F1-kuljettaja Heikki Kovalainen, 41, ja radio- sekä tv-juontaja Janni Hussi, 31, ilmoittivat yhteisestä projektistaan.

Kuljettajapari osallistuu kauden 2023 rallin SM-sarjaan Secto Automotive Labsin tallissa. Kovalainen piiskaa Rally2-luokan Skoda Fabiaa, Hussi lukee nuotteja.

Eikä kaksikko ole lähdössä ihan vain harrastelemaan.

– Ensimmäisenä vuonna top 6 -sijoitus. Toisena vuonna taisteltaisiin kolmen parhaan joukkoon ja kolmantena vuonna taistellaan mestaruudesta, Kovalainen ilmoitti kolmivuotissuunnitelmansa keskiviikon mediatilaisuudessa."
https://www.is.fi/ralli/art-2000009266885.html

Heikki kovana missi kyydissä, toivottavasti menestyy.

12

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottakai menestyy. Ensimäinen tavoite on ihan helppo saavuttaa jos vertaa esim viimevuoden kärkikymmenikköä. Onnea yritykseen, penkalla kurkitaan.

      Mutta tietenkin tämä homma pitää joidenkin kateellisten toimesta lytätä maan rakoon ja haukkua pystyyn. Pitää puhua sitten vielä rahoista ja maksajista ym sellaisesta josta kukaan ei tiedä mitään.

      • Anonyymi

        No ei se niin helppoa ole kuin sinä luulet, mutta varmasti sieltä noustaan jos kehitystä tapahtuu...kyllähän heikki ajaa osaa, muistaakseni kävi aikanaan loebin testeissä kokeilemassa sitikkaa, ja veteli samoja aikoja kylmiltään!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No ei se niin helppoa ole kuin sinä luulet, mutta varmasti sieltä noustaan jos kehitystä tapahtuu...kyllähän heikki ajaa osaa, muistaakseni kävi aikanaan loebin testeissä kokeilemassa sitikkaa, ja veteli samoja aikoja kylmiltään!

        Heikki on sen verran ammattilainen, että kun katsoo tämänvuoden tuloksia niin ei ole mikään ongelma olla loppuvuodella 6 joukossa.
        Näistähän muutama varmaan jatkaa samassa sarjassa/luokassa.


      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        💋 ­N­­­y­m­­­f­o­­m­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17668482Z

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Joku tai jotkut tuotakin touhua sponsoroi. Sitä sanotaan silti moottoriurheiluksi.

      • Anonyymi

        Tuota sinun kommennttia sanotaan kateellisuudeksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuota sinun kommennttia sanotaan kateellisuudeksi.

        Paljonko sponsoroit?


      • Anonyymi

        Taitaa olla sponsorit suunnilleen joka lajissa.


    • Anonyymi

      Super kaksikko.... mitähän seuraavaks...: D

    • Anonyymi

      Janni hussi ja Heikki ...;)

    • Anonyymi

      jossain kellahtaa

      • Anonyymi

        Onko molemmat sinkkuja?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      165
      8410
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      447
      7543
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3854
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      156
      3619
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      114
      3033
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2735
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      42
      2046
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1873
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1621
    Aihe