Martina ja lapset viettävät kivan vkl ja valmistautuvat joulun viettoon.
Martina viettää kivan vkl lastensa kanssa
Anonyymi-ap
1971
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Julkkikset ovat avointa riistaa. Täällä on kaksi henkilöä vaanimassa saalistaan, toisen saalis on Sofia ja toisen saalis on Martina. Kaikkihan tuon näkevät.
Oikeasti he taistelevat keskenään mutta ovat valinneet astaloiksi Sofian ja Martinan, eli aivan sivulliset henkilöt.
Menehän takaisin nukkumaan.
Olisiko nyt ihan sun omaa mielikuvitusta, että täällä taistellaan ja vaanitaan jotain täysin turhia julkisuuden ihmisiä.
Onko Martina upgreidannut itsensä Suomen viralliseen hiihtojoukkueeseen, kun oli Suomen lippu hiihtoasussa .....hm
12:06 Näyttää se sun mielikuvituksesi TAAS lähteneen laukalle (....hm). Just joo hiihtomaajoukkueeseen.... Tulla ihmisellä ei ole minkäänlaista omaa elämää, näyttää viihtyvän ainoastaan juorupalstalla 24/7 Martinaa haukkuen ja arvostellen, eläen täysin mielikuvitusmaailmassaan.
Täällä palstallahan ei kirjoitella muuta kuin Martinasta ja Sofiasta, aika yksitotista touhua.
Ja joku saa siitä vielä tyydytyksen elämäänsä! Voihan elämän kevät.
Siis tuolla (ennenkuin huomauttaa)
Arvostan Martinaa.
Hyvä vitsi, nauroin.
Ei pidä jatkaa tälläistä aloitusta, koska hakee vastakaikua TROLLI !
Kiitti kun jatkoit 👏
Aloittaja hei, jos joku on pelottava stalkkeri, niin sinä. Miten voit tietää Martinan viikonlopun vietot muuten kuin vakoilemalla tai eläen mielikuvituksessasi Martinan elämää. Palstalla jotkut väittää, että Martinaa kritisoiva olisi vaarallinen, mutta kyllä aloittaja vasta vaaralta vaikuttaa. Ne pahimmat on juuri näitä, jotka ovat yksipuolisesti ihastuneet kohteeseensa.
Aloittaja on kyllä yksi Martinan pahimmista haukkujista, eli sinä sen sanoit. Aloitus on pelkkää provosointia että saataisiin taas uusi ketju missä Martinaa haukutaan. Voi olla että aloittaja jatkaa sitten omaa aloitustaan haukkumalla Martinaa ja aloittaa nimenomaan kiinnostaa juurikin lapset, kuten tuostakin näkee. Haluaa otsikon jossa voidaan puhua lapsista ja haluaa että tulisi kommentteja että Martina olisi huono äiti. Ja jos ei tule niin tekee niitä itse.
Miksi ruokit trollia?
Ok eli Martinaa ei voi oikeasti kehua. Jos kehuu, niin se onkin päinvastaisella tarkoituksella. Karua se, että ihmiset ajattelevat niin ettei Martinassa ole mitään kehuttavaa ja kehut on kieroilutarkoituksessa tehty?
Tämä palsta on pyhitetty Martinan haukkujille joten mitä muuta voisi edes ajatella. Martinaa puolustavat tai valheita oikaisevat kirjoitukset jopa poistetaan mutta jopa törkeät haukkumiset ja kunnianloukkauksetkin saavat jäädä.
Ota lääkkeet!
Ihastunut Martinaan...no huh huh
Hei kommentoijat? Miten olette valmistuneet jouluun vai vietättekö sitä ylipäätänsä?
Perhe- vai kaverijoulu? Annatteko joululahjoja? Tänä vuonna teimme sellaisen päätöksen, että aikuisten lahjat hyväntekeväisyyteen, eli Hope, Eläinsuojeluyhdistys ja taisi pari afrikkalaista saada vuohen.
Ja ensi vuodelle teimme sellaisen päätöksen, että vältämme turhaa kuluttamista.
Martinalle, Sofialle ja kaikille muillekin julkimoille (jotka saa aina vaan lokaa niskaansa) hyvää joulua ja parempaa uutta vuotta.
Martina ja Sofia antavat lahjat itselleen, Balenciagaa ja FENDIÄ.