Lumperin kanssa oltiin erimieltä siitä että milloin Suomi on virallisesti Naton jäsen, vieläkö Lumperi oot varma että tämän vuoden puolella kuten syksyllä väitit.
Kuinkahan käypi
Anonyymi-ap
17161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
En oo varma. Jos vuojen sisällä niin hyvä oes seki. Ne vettää Suomen päättäjiä niinku pässiä narussa Ertokaani ja Orpani. Oekeessa olit.
Näin on , nämä kaksi kekkeroosia löivät käsijarrun päälle, sitä ihmettelen että Unkarin Orpo änkyröi ja on Putiinin sydänystävä vaikka Unkari oli joskus Kremlin ikeen alla, hävytön ukko.
Unkarin naisresitentillä on yhtä paljon valtaa kun Ruotsin kuninkaalla.
Joku asiantuntija veikkasi jotta saattaapi mennä yli vuosi ennen hyväksyntää, ei hyvälle kuulosta.
No sittempähä nähhään. Toevotaan parasta .
Siellä taitaa olla kaksi suurta NATO-asiantuntijaa. Hyvä niin.
Ei sitä tarvihe olla asiantuntija, jos yrittää arvuutella jotaki.
Tiijjätkö sinä ihan kaekki Natosta ?
Ollaan monen muunkin alan asiantuntijoita.🤣
Tunnetaan montaki asiaa! Joo!
Esim. miten kierrellään töitä.
Miten töetä kierrellään?
Kyllä tahkon kampikin pysyy näpeissä.
Ei varmaan päästä natoon vielä vuosikausiin kun unkari ja turkki jarruttavat putinin käskystä. Kun sota loppuu ukrainasta niin sitte se hyökkää tänne ja me ollaan yksin, ei tule apua natosta.
Natollahan on jo tukikohtia täällä. Empä usko että ne seisoo tumput suorana, jos pikkupossu hyökkää tänne.
Teidän mielipiteet on noteerattu Moskovassa ja Washintonissa. Turkin presidenttin seuraa teitä.
Ketehan, nuo muut tiesinkin mutta en arvanna että Ertokaanikin.
Toivottavasti turkki ei hyväksy soomee eikä Ruotsia jäseneksi.