Uskotteko Darwinin evoluutioteoriaan, vai voisiko olla niin, että ihmiselämää on myös muilla planeetoilla?
Avaruusyhteys nimeltään Swaruu kertoo ainakin, että ihmislaji (Lyyralainen laji) ei ole kehittynyt kuten Darwinin evoluutioteoria antaa olettaa, koska ihmislajin edustajia on tosiaan myös muilla planeetoilla... Artikkelin mukaan tässä galaksissa on ainakin 400 000 sivilisaatiota, jossa on ihmislajia. Tämän perusteella ihmislaji ei ole alunperin maapallolta.
Lisää tietoa artikkelissa:
https://www.suomengalaktinenliitto.net/post/ihmislajin-alkupera
Ihmislajin avaruudellinen alkuperä
12
446
Vastaukset
- Anonyymi
Itse ajattelen että 300000 vuotta sitten geneettisesti muunneltiin ihmisapinoita ja niihin istutettiin sielut ja siitä tuli lopulta ihmiset.
- Anonyymi
Kuulostaa lähinnä antroposentriseltä ylivertaisuusajattelulta.
- Anonyymi
Niin kuulostaa myös se, että ihmislaji olisi täysin yksin avaruudessa. Toki on olemassa ihmisestä eroaviakin lajeja, mutta ihmislaji on jakautunut tietojen mukaan ainakin Plejadeille ja useisiin muihin tähtijärjestelmiin. Plejadilaiset ovat siis sukulaisiamme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin kuulostaa myös se, että ihmislaji olisi täysin yksin avaruudessa. Toki on olemassa ihmisestä eroaviakin lajeja, mutta ihmislaji on jakautunut tietojen mukaan ainakin Plejadeille ja useisiin muihin tähtijärjestelmiin. Plejadilaiset ovat siis sukulaisiamme.
Mutta keneltä sellaiset "tiedot" ovat todella lähtöisin? Ettei vain olisi ihminen itse ihailemassa omaa kuvaansa ja näkemässä itsensä kaikkialla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta keneltä sellaiset "tiedot" ovat todella lähtöisin? Ettei vain olisi ihminen itse ihailemassa omaa kuvaansa ja näkemässä itsensä kaikkialla.
Artikkelissa on mainittu lähde, jolta tiedot ovat peräisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Artikkelissa on mainittu lähde, jolta tiedot ovat peräisin.
Niinpä, koko tarina näyttää alkavan ja loppuvan ihmiseen itseensä, sikäli kun minä näen.
- Anonyymi
Kepualfa laukaistaan piakkoin mikäli kiire saada eutanasiaa.
- Anonyymi
Fossiililöydöt tukevat Darwinin evoluutioteoriaa, samoinkuin havainnot uusien lajien syntymisestä nykyaikana. Mutta kasvit ja eläimet ovat hyvin monimutkaisia materiaalisia konstruktioita, energiakehoista sun muista puhumattakaan. Sanoisin että Darwinilainen evoluutio selittää lajien sopeutumista ympäristöönsä muttei enempää.
Kasvien ja eläinten materiaalisten, energeettisten em kehojen rakenteelliset muutokset vaatisivat että suureen joukkoon geenejä tapahtuu muutoksia kerralla, eivätkä ne muutokset voi olla satunnaisia. Tämä tarkoittaisi ohjattua, älykästä evoluutiota jossa elinympäristön muutoksiin ja haasteisiin vastataan oikeilla ja täsmällisillä muutoksilla. Tälläisen evoluution ohjaus ja äly olisi jossain muualla kuin materiaalisessa maailmassa.
Erilaisten kehojen - materiaalinen, energeettinen, jne - olemassaolo vaatisi materiaalisten geenien lisäksi myös energeettisten jne geenien olemassaoloa.
Älykäs evoluutio näkyisi lajin fossiilihistoriassa hyppäyksinä.
Kolmas evoluution muoto olisi kehittyneen sivilisaation harrastama geneettinen lajien muokkaus tai luominen. Lajin fossiilihistoriassa tämä näkyisi historian puuttumisena, uusi laji ilmestyy kuin tyhjästä. - Anonyymi
Näinhän ne asiat yleensä menee, siinä vaiheessa kun huomataan että tiede/teoria on hieman heikoilla selittämään ihmisen ja elämän kehityksen syntyä niin "hermo pettää" ja mielikuvitus pääsee valloilleen!
- Anonyymi
nykyisen ihmislajin syrjäyttää joku kehittyneempi ihmislaji, eli maapallo/universumi käynnistää määräajoin sukupuuton eri lajeille tai puhdistaa koko maapallon tuholaisista jollain mega tapahtumalla ja aloittaa uudelta pohjalta :)
- Anonyymi
EI JAKSA TAAS ALOITTAA ALUSTA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2343503- 623112
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I672686Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk362566Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve852155Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851919Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro201897Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401842Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.931711Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691063