Itkeminen auttaa

Siinäkin voi olla vaikeaa onnistua. Kannattaa tehdä niin jos siihen pystyy ;). Se on se umpikujassa olemisen tunne mikä ajaa tähän pisteeseen. Muutakaan ei voi. Välillä kyyneliä vierii silmistä samalla kun on sellainen levollinen mieli päällä ikään kuin kaikki olisi muka hyvin. Kaikkeen tottuu. Nyt täytyy mennä nukkumaan mutta palaan myöhemmin luultavasti tarkastamaan jos joku olisi vaihtanut ajatuksiaan tästä.
9162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Auttaahan se ja välillä ikäväänkin. Tunteiden pois päästämistä vähän kuin hikoillessa lämmön.

Äänestä

Kyllä sitä on tullut itkettyä, eilen viimeksi. Kun olo on tarpeeksi kurja, niin se purkautuu itkuna.

Äänestä

Itku helpottaa hetkeksi oloa. Välillä se tulee oikein tuskallisella tavalla ulos, mutta pääasia että tulee. Niin eihän tässä muuta voi kuin jatkaa, mutta voi päättää itse, millä tavalla jatkaa.

Äänestä

Ei ole tarvetta itkemiselle. Ajatuksissa on ne ihanat charmikkaat vanhemmat miehet ja rakkaus ja yhteinen elämä ja kaikki se mitä parisuhteeseen kuuluu.

Äänestä
  • Karmikkaat miehet karmit kaulassa puhutko itsestäsi?

    Äänestä

Kaikki olisi vain mukava aloittaa puhtaalta pöydältä alusta, koko elämä. Mietin eilen ja tänään että mitä asioita haluaisin elämältä oikeasti saada ja totesin ettei yksikään niistä ole toteutunut. 30-40 % niistä voisi ehkä jokin päivä vielä toteutua mutta osa haaveistani kuitenkaan ei. Jotkin asiat ovat muunkin kuin oman päätäntävallan alaisia. Oma mielikin yrittää usein temppuilla niin pistän siis itselleni kapuloita rattaisiin - Ap.

Äänestä

Itku pitkästä ilosta. Sanonta, joka myös pitää paikkaansa.

Äänestä

No ei luulis alkavan avioliiton tollasia mietteitä herättävän.

Äänestä

Aina ei tarvitse ajautua umpikujaan kun herkistyminen itkuun lähtee käyntiin. Ja se todellakin helpottaa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinäkin voi olla vaikeaa onnistua. Kannattaa tehdä niin jos siihen pystyy ;). Se on se umpikujassa olemisen tunne mikä ajaa tähän pisteeseen. Muutakaan ei voi. Välillä kyyneliä vierii silmistä samalla kun on sellainen levollinen mieli päällä ikään kuin kaikki olisi muka hyvin. Kaikkeen tottuu. Nyt täytyy mennä nukkumaan mutta palaan myöhemmin luultavasti tarkastamaan jos joku olisi vaihtanut ajatuksiaan tästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu