Miten aiotte juhlistaa uutta vuotta ja mitä toiveita ensi vuodelle?

Minulla uusi vuosi vapaa ja miettinyt, että mitähän sitä tekis🤔 Ehkä menen juhlistamaan Las palmasiin🧨🍾
Ensi vuodelle olis vaikka ja mitä toiveita, mutta tärkein ystäviin enemmän yhteyttä, kesällä haluaisin mennä Turun saaristoon ja kaikkien sinkkujen toive tietenkin, se oma mussukka😻

4

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen menossa syömään muutaman ystävän kanssa aattoiltana ja siitä varmaan jatketaan jonnekin.

      Ensi vuonna on tavoitteena löytää kumppani ja otan vaikka lomaa sen toteuttamiseen, ellei vähemmällä onnistu. Ei ole pelkästään musta kiinni, mutta teen ainakin sen minkä voin. Lisäksi on opiskelusuunnitelmia ja joku matka, kohde vielä päättämättä.

      • Niimpä, eikä pidä ikinä luovuttaa💪


      • Anonyymi
        Catfish617 kirjoitti:

        Niimpä, eikä pidä ikinä luovuttaa💪

        Vaikea luovuttaa ennen kuin on tavoitteessa, kun on tällaisesta asiasta kyse. Mitä mieltä elämässä muuten olisi.


    • Anonyymi

      Vietän uudenvuodenaaton perheeni kanssa. Mennään katsomaan lasten ilotulitusta Kupittaalle ja sitten varmaan ampumaan muutama oma raketti, ja äitini luo syömään. Ei mitään uutta ja ihmeellistä, mutta mukavaa.

      Ensi vuonna aloitan uuden työn haastavassa, mutta mielenkiintoisessa ympäristössä. Sitä odotan. Koitan myös pitää väsähtäneen parisuhteeni elossa, lapsen takia. Se ei ole välttämättä hyvä syy jatkaa, mutta meillä ei ole isoja riitoja tai muuta syytä erota. En myöskään jaksaisi taas alkaa väkertää uutta parisuhdetta ja opetella uutta ihmistä. Ehkä tämä on vain vaihe, ja tästä noustaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      169
      6107
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      59
      4655
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4410
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4249
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2652
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2162
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1642
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      127
      1487
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1431
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1308
    Aihe