Eli kuinka kauan on tullut juuri tätä palstaa seurailtua? Mietin, että vedänköhän ennätykset, nimittäin oon seurannut täällä jo vuodesta 2004 😄
Toki on ollut pidempiä aikoja, ettei ole tullut käytyä. Välillä täällä on ollut jutun taso niin alhaista, ettei ole huvittanut. Silloin noin 2004-2008 täällä oli minusta syvällisempää ja järkevämpää keskustelua. Silloin oli helpompi itsekin kirjoitella tänne.
En ole tehnyt tänne aloituksia vuosikausiin. Ketjuihin kyllä vastailen muutaman kerran vuodessa.
Vedinkö ennätykset, vai pistätkö paremmaksi 😄
Ikää mulla on nyt 43v.
Kuinka kauan olet seurannut palstaa
27
220
Vastaukset
- Anonyymi
Alusta saakka, mutta vuosia välissä etten ole katsonutkaan.
- Anonyymi
No sitten pistit paremmaksi 😊 piti ihan googlaa, että millon tää on perustettu. Eli näköjään vuonna - 98 jo.
- Anonyymi
Sama hommeli täällä.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176738656
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Parhaat keskustelut oli ennen vuotta 2010.
- Anonyymi
Niin taisi olla.
Ap - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin taisi olla.
ApMonesti oli hauskaa ja asiajuttujakin. Kaikki kävi täällä silloin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monesti oli hauskaa ja asiajuttujakin. Kaikki kävi täällä silloin.
Näin juurikin, hyviä keskusteluja, muistan vieläkin joitain.
- Anonyymi
Nettitrolleja, miehet ja bisset kirjoittavat tänne seksijuttujaan.
- Anonyymi
Niinpä. Ja elämäänsä kyllästyneitä, ilkeitä ihmisiä, jotka purkavat tänne pahaa oloaan hyökkäämällä muiden kimppuun.
Ap - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Ja elämäänsä kyllästyneitä, ilkeitä ihmisiä, jotka purkavat tänne pahaa oloaan hyökkäämällä muiden kimppuun.
ApKatkerat, salaa ihastuneet, pakit saaneet esiintyvät ihastuksenaan ja mustamaalaavat ettei kukaan muu saisi häntä. Lapsellista, häiriintynyttä ja sairasta käytöstä. Henkisesti aikuinen ihminen keskustelee suoraan face to face eikä heittäydy lapselliseksi pelleksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katkerat, salaa ihastuneet, pakit saaneet esiintyvät ihastuksenaan ja mustamaalaavat ettei kukaan muu saisi häntä. Lapsellista, häiriintynyttä ja sairasta käytöstä. Henkisesti aikuinen ihminen keskustelee suoraan face to face eikä heittäydy lapselliseksi pelleksi.
Toihan on uusi ilmiö. Varmaan jossain pikkupaikkakunnilla, muualla tuskin toimisikaan. Matalaa.
- Anonyymi
V. 2003 muistaakseni ekan kerran tänne salaa kurkkasin 😁 Sen jälkeen aika ajoin enemmän tai vähemmän aktiivisesti seurannut ja postaillut.
Joku vuosi sitten ihmettelin kun yhtäkkiä palstan valtasivat ilmeisen nuoret seuran etsijät, kuuluttivat täällä ihastumisiaan, ja sitten arvuuteltiin kuka, ketä ja missä kaipaa. Se oli aika söpöä seurata sivusta 😌
Jospa kasvoivat aikuisiksi ja löysivät kumppaninsa, mutta enää ei heistä täällä mitään kuulu 🤔- Anonyymi
Samaa arvuuttelua on harrastettu täällä aiemminkin. Muistan hyvin ja parejakin tuli...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa arvuuttelua on harrastettu täällä aiemminkin. Muistan hyvin ja parejakin tuli...
Mä muistan myös:) sehän oli tän palstan yksi pääfunktio aikoinaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä muistan myös:) sehän oli tän palstan yksi pääfunktio aikoinaan.
Oi niitä aikoja🎵🎶 Ne tahtoisin niin elää uudelleen..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oi niitä aikoja🎵🎶 Ne tahtoisin niin elää uudelleen..
Samat fiilikset ajoittain.
Mä taisin eksyä tänne ekan kerran v. 2011, mutta en tällä nimmarilla. Sinä kyseisenä vuonna muhun iski aivan puskista vahva ihastus työkamuuni (naiseen) ja sitä sitten tuli varmaan muutama kuukausi täällä vatvottua ja purettua. Siirryin sitten kirjoittamaan "kohtalotoverin" kanssa privana ja tämä palstailu jäi pariksi vuodeksi. Jossain vaiheessa sitten palasin taas höpöttämään.
Silloin tällöin parisen vuotta. Ehkä.
Muutaman vuoden olen seurannut, mutta silloin ei ollut nikkiä.
- Anonyymi
Taisi olla siinä 2003 tai 2004. Hyviä keskusteluja. Mieleen on jäänyt mm. Catsy666, kuinkahan hänelle kävi? Sitten oli tämä rasittava ohikulkeva heteromies, joka kommentoi hetken aikaan. Monenlaista.
- Anonyymi
Lähes alusta saakka. Aikaisemmin paljon aktiivisemmin kuin nykyään, koska silloin keskustelupalstat olivat uusi juttu ja porukkaa oli paljon. Aiheet olivat mun mielestä hyviä ja häiriköintiä minimaalista verrattuna nykyiseen. Some on mulle toissijainen toiminto siinä mielessä, että preferoin livekontaktia aina jos se on mahdollista.
- Anonyymi
Muistaakseni alusta asti. Milloinkas tämä perustettiinkaan?
- Anonyymi
Hanki elämä🤣
- Anonyymi
Vastasinkohan jo tähän.. 2000-luvun alkupuolelta, en muista tarkkaa vuotta. Välillä aktiivisemmin, välillä vuosien katkoksia. Oli hyvät keskustelut aikoinaan.
- Anonyymi
Syksystä 2019. Ajatus oli kyllä lopettaa seurailu. Liikaa spämmäilyä ja samat aiheet kiertää kehää.
Haluaisin tavata livessä enemmän lesboja kaverimieles. Monella paljastuu vain olevan ns. taka-ajatuksia tutustumisen suhteen. Mitään draamailjoita ja sekopääjengiä en yhtään siedä. - Anonyymi
Taisipa olla keväästä 2006 lähtien…Enää poikkean satunnaisesti, enkä juuri kommentoi, toisinaan saatan pysähtyä lukemaan jonkun aloituksen/kommentin 😊
Onnellista Uutta Vuotta palstalaisille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006374
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303813törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283190Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46969Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42869