Akkuko menossa?

Anonyymi-ap

Space Star:ssa outo vika: Kun vaihtaa pitkiltä valoilta tavallisille, katoaa puoleksi sekunniksi virrat. Tämän huomaa mm. siitä, että radio pätkäisee, mittaristo pimenee ja moottorin - ja oisko turvatyynyjen - vika-valot syttyy hetkeksi. En uskaltanut käyttää pitkiä pimeällä lainkaan, kun pelkäsin laittaa niitä pois päältä!
No, laitoin kotona yöksi lataukseen ja seuraavana päivänä ongelmaa ei enää ollut, mutta voisiko tuo johtua akusta - laturi näytti koko ajan, että akku olisi täysi? Mittariston valot heiluu vilkkujen tahdissa muuten myös.

3

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taisi tämäkin ongelma sitten selvitä, kun tuli lumipyry. Laturin hihna löysällä ja kuorman vaihtuessa sitten luistaa.. pääs halvalla tällä kertaa!

    • Anonyymi

      Minä juon nyt kahvia ja sanon sinulle että juo sinäkin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      175
      6471
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1784
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1558
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1300
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      982
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      37
      938
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      901
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      849
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      235
      804
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      799
    Aihe