Lahden sähköyhtiö

Anonyymi-ap

Lahti Energian toimitusjohtaja Jouni Haikarainen ja vaatii johdon tulospalkkioiden säilyttämistä kerto ESS.
Asiakkaille tarjotaan sähköä, jonka hinta on moninkertaistunut. Mutta Haikaraista ohjaa omaa ahneus. Rikastuminen väikkyy silmissä. ”Talvisodan henki” tarkoittaa nyt kylmässä värjöttelyä ja herrojen rikastumisen maksamista.
Ei sovi ihmetellä, että yhteiskuntarauha järkkyy. Jos joh5ajille sallitaan rahan haaliminenilman mitään perustetta. Sähköstähän ei ole pulaa. Hinnoitteluperusteet vain nyt ovat tähän tilanteeseen sopimattomia. Ja herra Haikarainen tahtoo rahastaa.
Poliitikot ovat kontallaan sähköpomojen edessä. Ovathan vaalit tulossa ja rahaa tarvitaan ja sähköyhtiöillä sitä on. Ukrainassa 5apettujen lasten verellä haalittua rahaa.

4

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Verirahoja, sanoi Lintiläkin.

    • Anonyymi

      Paljonkohan Haikainen aikoo rikastua?

    • Anonyymi

      Verirahoja lapsista. Venäjä murhannut Ukrainassa satoja lapsia. Ja venäläiset ovat perivenäläiseen tapaan harrastaneet järjestelmällisiä raiskauksia. Ja rahaa virtaa sähköyhtiöille.

    • Anonyymi

      Suomalaisille lapsille tämä jää maksettavaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2632
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      330
      2325
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      34
      2059
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1676
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1655
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1539
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1419
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1389
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1345
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1136
    Aihe