Löytyykö muita joilla selkärangan nikamat on selkeesti esillä ? Oon 182cm tosi hoikka mutta jänteväkin poika, geenit sellaiset et niskassa 3-5 nikamaa aina erottuu ja alaselässä vähintään 5 -6 jonossa tai asennosta riippuen enemmän tehden kunnon kohoumat. Kovat tuolit ei sovi itselle nojata jota vähän helpottaa esim paksusti kerros pukeutuminen ja vatsalihaksien teko kovalla alustalla ollu hankalaa kun nikamat ottaa suoraa kosketusta jos ei kunnolla pehmustettu pinta. Terkkarilla selän tarkastuksessa ei ilmennyt kieroutta ja sain kumarrus testissä sormet lattiaan asti, katottiin viellä istualteen jossa pyys venyttämään eteenpäin kaarelle selän. Kesällä pyydetty jos suostuisi malliksi kuvattavaksi ilman paitaa ..
Selkänikamat 16v poika sport
Anonyymi-ap
1
130
Vastaukset
- Anonyymi
joo se on ihan normaalia. itelläki ne vaivasi vuosi sitten mutta ku aloin salilla käymään niin lihasta tuli myös alaselkään, joka helpotti kaikessa. toki geeneillä on suuri vaikutus mutta isommat lihakset auttavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428374Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va526108SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745737Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754363Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm724144Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1021576