ABC munamartat

Anonyymi-ap

Onko tietoa mitenkä voi liittyä mukaan apsin munamarttoihin? Haluaisin myös kytätä kahvia juoden ihmisiä ja juoruta kaikkien kyläläisten asiat. Onko siihen jokin jäsenkortti tai jäsenmaksu saakohan niitä kiepistä?

8

838

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi liittyä ihan vaan ostamalla kupin kahvia ja marssimalla pöytään. Jos sinua ei pistellä saman tien turpaan sinut on hyväksytty porukkaan.

    • Anonyymi

      Mistäs tiedät kun et ole vielä pöytäämme istunut mistä me keskustelemme? Olet vaan luullut ja kuullut? Tuleppa rohkeasti ja kerro mikä se mättää kun pitää ylesillä keskustelupalstoilla leimata ja nälviä. Kaitpa itsekkin keskustelet jossain muualla kuin kupposen ääressä säistä, hintojen noususta, maailman tilanteesta, urheilusta, vai olenko väärässä. Jos marttoihin meinaat niin on olemassa myös Martit, jotka harrastavat kotiniksejä ja jokaiselle sopivia askareita.

    • Anonyymi

      Viikonloppuna marssin pöytään ja käskivät mennä pöydän alle. Minähän se sinne konttasin katsomaan että mitäs siellä näkyy. Yllätyksekseni kaikilla oli housut kintussa ja tekivät kepeksillä ja esarilla vaikka mitä temppuja ja venytyksiä. Kannattaa käydä itse katsomassa jos et usko.

    • Anonyymi

      Kyseessä on juuan vapaamuurarien kokoontuminen. Siihen ei pääse mukaan kuin harvat ja valitut.

    • Anonyymi

      Mehän ei mitään juoruta, vaihdetaan vaan kokemuksia monestiko piti yöllä nousta. Joskus pannaan merkille miten naapurin Terttu onkin päässyt rupsahtamaan.

    • Anonyymi

      Kaikki tuppimunat voi liittyä marttojen seuraan. Olette tervetulleita

      • Anonyymi

        Tuppimuna kivessyylän kruunajaiset.


    • Anonyymi

      Nämä tekee kaikki työnsä absillla mikä on mielenkiintoista että siellä voi auraus hommat tehdä kahvia juodessa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      265
      2418
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      75
      2396
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1568
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      44
      1412
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1029
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe