Mummonraiskaaja Pasi Ketonen

Anonyymi-ap

Kirjoitan eri paikkakunnalta. Olen myös itse hoitaja ja suurin osa suomalaisista hoitajista on seurannut tämän mummonraiskaajan oikeudenkäyntiä. Vihdoin oikeus antoi alustavan tuomion, 4,5 vuotta.
Julkiterhikissä on vielä oikeudet tallella, toivottavasti Valvira ne jo pian poistaa.
Tyyppi löytyy myös Facesta, kuvia katsomalla ei voisi uskoa hänen tekojaan.
Hänen ei pysty enää suku/ ystävät piilottamaan, koska nimi löytyi jo eilen iltapäivälehdestäkin.

14

5645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tietääkseni suku ei ollut syyllinen vaan ..aivan syystä ja aiheesta tuomittu henkilökohtaisesti.
      Piilottelemista harrastaa yleensä palstapollarit joiden putipuhtoiseen ja idealistiseen maailmankuvaan ei tällaiset teot sovi edes lusikalla annosteltuna,eikä rautakangella väännettynä.

      • Anonyymi

        Mun mielestä lapsien ja tekijän sukulaisten syytteleminen teosta on yhtä halveksittavaa kuin tämä teko josta syyllinen on oikeutetusti tuomittu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mun mielestä lapsien ja tekijän sukulaisten syytteleminen teosta on yhtä halveksittavaa kuin tämä teko josta syyllinen on oikeutetusti tuomittu.

        Missä joku on syyttänyt sukulaisia teosta? En itse ainakaan täällä ole sellaista lukenut. Tuskin nyt suku on ollut hoitokodissa touhuamassa.


    • Anonyymi

      Sitä olen miettinyt, että mihin muuhun pahuuteen pystyy ihminen, joka raiskaa 83- vuotiaan muistihäiriöisen, avuttoman vanhuksen. Sekaantuuko kaikkeen muuhun liikkuvaan, paitsi keinutuoliin...

      • Anonyymi

        Sillonko isopyörä ottaa kattoon kiinni ja hihna luistaa pois ei turvassa liene kenkään,jos muuten on taipumuksia,yleensä hakeutuvat töihin joissa törkyjutut on mahdollista tehdä,ei varmaankaan hetken mielijohteesta tullut tämäkään.


    • Anonyymi

      Kova poru tyhjästä. Minä olen mummon raiskaama. Pari kertaa kuussa. En soita poliisille. Yritän totutella.

    • Anonyymi

      Heti karkoitettava sinne mistä on tullut.

      • Anonyymi

        Se tuli naapurista.


    • Anonyymi

      Hurriganesia mukaillen: Ketoon, beibi, ketoon

      • Anonyymi

        Sliippareita mukaillen: Toiset ne rakastaa nuorikoita, toiset ne balsamoi muumioita


    • Anonyymi

      Missä hoitokodissa tuo raiskaajamies lähi"hoitaja" sai työskennellä? Monissa vanhainkodeissa on muutenkin kylmää, empatiakyvytöntä henkilökuntaa töissä. Jyräävät kylmyydellään koko paikan hirveäksi. Säälittää vanhukset, jotka ovat tehneet maan itsenäisyyden eteen työtä ja palkkana on ala-arvoinen ihmisyyttä rikkova kohtelu laitoksissa. Kauhuksi se muuttuu silloin, kun puolustuskyvyttömälle vanhukselle aiheutetaan niin henkistä kuin fyysistä väkivaltaa "hoitajien" taholta eikä kukaan näytä välittävän. Tuollainen vanhusten raiskaaja pitäisi laittaa loppuiäksi telkien taa, mutta ei Suomessa kuin taputella päätä. Varsinkin kun tuo Pasi Ketonen kannattaa näköjään Pride-homp_elipiirejä. Miksi asiasta vaietaan? Vanhuksia kohdellaan ympäri Suomea ala-arvoisesti laitoksissa. Heidän jos kenen kuuluisi saada kaunis ja ihmisarvoinen loppuelämä. Harvassa laitoksessa se tuskin toteutuu. Raiskarit vankilassakin saavat paremmat oltavat täyshoitoineen (ruoka, koulutusmahdollisuus, liikuntapuitteet veronmaksajien piikkiin) kuin suomalaiset vanhukset hoitopaikoissa. Ja tuomio puolustuskyvyttömän raiskauksesta on täysin mitätön tässä maassa. Ilmankos nuo sadistiset raiskaajat ja väkivaltaa toisiin kohdistavat psykopaatit kulkevat vapaasti siellä sun täällä... näyttäen perusjannulta äkkiseltään.

    • Anonyymi

      Edelleen näyttää olevan Julkiterhikin rekisterissä... WHAT!!!

    • Anonyymi

      Nyt on valtuudet toimia hoitajana viety.
      Hyvä homma.
      Myös eläintenpitokielto tyypille.
      Keinutuolinsa pitäkööt.

    • Anonyymi

      Supo tutkii valviran toimia.
      Valvira ottanut lahjuksia lääkäriltä,
      joka sit katsonut läpi sormien lääkärin rikollista toimintaa.
      Lääkäri toimii edelleen virassaan,
      työntekijöiden ja potilaiden tietoturva vaarannettu, kiristetty esimiehiä, joi amyös maalitettu, lääkärin toimien vuoksi potilaita kuollut.
      Vuosaari päihdehoitoyksikkö,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4977
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4356
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      250
      2924
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2862
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1723
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      21
      1721
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe