Haluan hieman oikaista

Oikaista erään mulkqvistin takia, etten ole käynyt nimettömänä haukkumassa häntä. Jätän hänen nimensä mainitsematta nyt ainakin toistaiseksi. Mikäli kerron eri asioissa mielipiteeni, niin saanen ne esittää siinä, missä muutkin. Kirjoitan yleensä tällä nikilläni, mikäli minua ei ole uloskirjattu täältä. Minua on turha syyttää jonkun toisen/toisten laittamista kommenteista, minut yritetään yhdistää joihinkin kommentteihin, joita en ole kirjoittanut. Sieltähän se katkeruus nousee eikä täältä minun suunnalta. Siksi onkin tyhmää anojen yhdistäminen minuun ja se se vasta maanista onkin, kun alkaa kuvittelemaan, että häntä vastaan olevat kommentit olisivat minun kirjoittamiani anona. Onko muille sattunut vastaavaa?

23

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei mitään käryä mistä on kyse, mutta ikävältä kuulostaa. Toivottavasti selviää.

      • Ei taida selvitä, toinen ei ymmärrä yhtään.


      • Anonyymi
        satama100 kirjoitti:

        Ei taida selvitä, toinen ei ymmärrä yhtään.

        Selvittäkää kahden kesken, ei täällä kannata setviä riitoja, menee vain sekaiseksi.


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        😋 ­­­N­­y­m­­f­­­o­­m­­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17677412S

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Siis tunnetteko oikeassa elämässä. Kannattaisiko antaa asian vain olla, niin tuskin se toinenkaan jaksaa jatkaa, ainakaan kovin kauan.

      Keskustelut täyttyy ihmeellisestä kiukusta.

    • Anonyymi

      Tunnetteko toisenne hyvinkin?

    • Anonyymi

      Turhaa kinaamista molemmin puolin. Ei sinultakaan ole fiksua haukkua ketään mulkvistiksi.

    • Anonyymi

      Tuohon sanoisin, että ei kukaan yksinään riitele ja miksi haluat tällä tavalla asian nostaa esille? Selvittäkää keskenänne asiat turha niitä tässä on puida.

      • Anonyymi

        Tuohon ettei kukaan yksin tiitelisi voisin sanoa että kyllä monella palstalla on näitä yksinriitelijöitä , haukkuvat ja alentavat jotain ihmistä ja saavat aina joskus muutaman haukkuja mukaansa , asianomainen jonka kanssa ne yrittää riidellä on kypsä ihminen ja jättää ne riitelemään yksikseen . Niin että aina ei riitely ole molemmin puolista


    • Riitely ei ole todellakaan aina molemminpuolista. Vaikka kuinka yrittää saada toiselle sanotuksi ihan nätisti, että hän on väärässä ja myös loukannut ihmisiä, joita ei edes tunne, niin hän ei siltikään edes yritä tajuta sanojaan ja vääriä olettamuksiaan, ei vain tajua olevansa väärässä ja haukkuvansa väärää puuta. Vaikea se on yksipuolisesti saada asioihin mitään järkeä, kun toinen ei ymmärrä. Syyttää muita asioista, joihin itse syyllistyy. Mä teen siirtoni ja menen eteenpäin. Kirjoitan kohta otsikon kanssa oman asiani, mikä minulla teille muille vielä on sanottavaa.

      • Eihän se noin ihan mene, että kiillottaa omaa kuvaansa. Olen pyytänyt anteeksi ja ymmärtänyt asian, mutta kaikista asioista ei vaan voi olla samaa mieltä. Turha tästä on riidellä enää☺️ Joulurauha kaikille ja hyvä tahto😇


      • Anonyymi

        Mitä järkeä oli julkisesti tuoda tämäkin esille? Et sinäkään ruudin keksijältä vaikuta.


    • Anonyymi

      Älkää hyvät ihmiset setvikö täällä julkisesti kaikkia yksityiskohtia. Todella kiusallista näin sivustakin luettuna.

      • Juuh siksi en viitsinyt enää jatkaa täällä tätä. Minun puolestani tämä on tässä. Rauhallista joulun aikaa ❣️


      • Anonyymi
        satama100 kirjoitti:

        Juuh siksi en viitsinyt enää jatkaa täällä tätä. Minun puolestani tämä on tässä. Rauhallista joulun aikaa ❣️

        Rauhallista joulua myös sinnepäin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Rauhallista joulua myös sinnepäin.

        Kiitos, se tulee olemaan erittäin rauhallinen, yksi elämäni rauhallisimmista 🌲😊❣️


      • satama100 kirjoitti:

        Kiitos, se tulee olemaan erittäin rauhallinen, yksi elämäni rauhallisimmista 🌲😊❣️

        Rauhallista joulua minunkin puolestani ja annetaan jo erimielisyydet olla🎄❣️😇


    • Anonyymi

      Jären köyhyyttä laittaa kenenkään tämmöinen aloitus..vähän surulliseks vetää.

    • Anonyymi

      Mä en oo mitään huomannut ennen kuin vasta tää aloitus... En tajua mitä nyt on tapahtunut eikä väliä

      • Anonyymi

        Antakaa jo olla hyvän tähden. Joulurauha nyt.


    • Anonyymi

      Tästä näkee, että palsta mennyt alas, kuin lehmänhäntä. Sairasta edes kommentoida noin, aika matalaa. Kaikesta huolimatta Hyvää Joulua kaikille🎄✨🎁

    • Anonyymi

      Eihän tuossa aloituksessa ole päätä, eikä häntää.

    • Anonyymi

      Tosi noloo🙈

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      87
      3665
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3290
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3122
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2750
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      50
      2292
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1842
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1809
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      36
      1779
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1719
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1678
    Aihe