Aikuisen häiriintynyt kitinä

Anonyymi-ap

Muutin muutama viikko sitten uuteen kämppään vuokralle mutta jostakin kuuluva outo korkea valittava ulina ahdistaa. Olisi kiva tietää mistä outo ääntely johtuu, se tulee joko seinäni takaa tai yläkerrasta.


Se on sellaista ivallista kitinää tai vaikerointia, sitä on hankala selittää, siinä on jotain häiriintynyttä, vähän kuin mielisairas joka näkisi näkyjä ja äännehtelisi, voi myös olla joku juoppo tai sitten kyseessä on kehitysvammainen. Voi se olla muutakin.


Mutta se ei ole lapsen ääni vaan pikemminkin vanhemman naisen, ihan kuin välillä kuuluisi jonkun miehen sättivän ja murahtelevan siinä vieressä.


Se on vain todella hermostuttavan kuuloista enkä ole yhtään edes varma mistä se tulee, todennäköisesti seinän takaa toisen rapun asunnosta, kuuluu myös välillä aamuyöstä.

12

397

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei se ainakaan täältä kuulu, mitähän seuraavaksi ?

    • Anonyymi

      Ehkä se voidaan häätää asumaan metsän keskelle hankeen, jotta hänen ahdinko ei aiheuta mielipahaa.

    • Anonyymi

      Ehkäpä kyseessä on eroahdistusta poteva koira

    • Anonyymi

      Tylsää kommentointia. Kaikki Suomen näsäviisaat ovat ilmeisesti kokoontuneet tälle keskustelupalstalle. Parasta huvia monelle täällä on vastailla muiden tekemiin aloituksiin nasevasti mitä sattuu. Teillä on varmaan todella hauskaa. Jatkakaa toki. ap

    • Anonyymi

      Yritä saada äänen lähde selville. Kun ulina alkaa niin mene hissillä ylimpään kerrokseen ja kävele kaikki kerrokset alaspäin käytävien päästä päähän läpi kuunnellen mistä ulina tulee.

    • Anonyymi

      Sama kommentti esitetty muistaakseni myös toisessa aloituksessa. Mikään vastaus ei tunnu kelpaavan? Itse veikkaan sairasta vanhusta, pahoinpideltyä koiraa..COPD happirikastinta, trakeostomiapotilaan ja hengityskoneen ääntä. Oletettavasti liittyy sairaukdiin jollain tavalla, laite tai henkilö joka valittaa ääneen- miehen murshtelu siinä välillä voi nyt olla uupunut omaishoitaja. Tsi sitten joku raiskaa koiraansa, näitäkin löytyy. Mitä enemmän ihmiset vapautuu tuon tietyn asian suhteen, alkaa niin sairaita ja vastenmielisiä juttuja ilmaantua , että tulee pahoinvoivaksi.

      • Anonyymi

        Tai ehkä kaipaat tätä vastausta: vanha pariskunta harrastaa seksiä.
        Vaikuttaa kyllä enemmän siltä, että joku vanha äijä raiskaa toistuvasti narttu koiraansa. Näitä löytyy, tosi sairaita tyyppejä , miehellä ei ole naiskumppania eikä sellaisia osaa lähestyä tai halua lähestyä, tai ei kelpaa kenellekkään naiselle, on juoppo t.m.v. , mutta tarpeet täytyy johonkin purkaa. Koiran ulina viittaa kipuun jota eläin tuntee, kun ei ole kiimassa ja joku tunkeaa sen sukuelimieen vehjettään kuiviltaan tai laittaa penikseensä ruokaöljyö tai voita tai mitä tahansa rasvaa..hulluja on Suomi täynnä ja eläinten rääkkääjiä..
        Harmi että psykiatriset sairaalat suljettiin mm.Hesperian sairaala, moni ihminen joutaisi sellaiseen viikohoitoon tai pysyvästi. Joka paikassa sen häiriintyneisyyden näkee, kadulla, netin keskustelupalstoilla , ihan joka paikassa. Nyt kaikki enemmän tai vähemmänavohoitopotilsina tai täysin vailla mitään hoitosuhdetta.
        Kyllä ennen oli HUOMATTAVASTI PAREMMIN mielenterveyspuolen asiat hoidettu. Ne jotka olivat sairaita, houdettiin osastolla, käytössä kausittaiset hoitojaksot, nyt kaikinovat kadulla seloilemassa tai kotonaan.


    • Anonyymi

      Kokeillaan nyt seuraavaksi suomi24:n keskustelupalstaltakin tuttua keveämpää retoriikkaa kautta lähestymistapaa heko heko.

      Menenkö laittamaan seuraavaksi vinkujan kylmäksi vai mitä tehdään(kepeää)?

      Anyway, tulin siihen tulokseen että sehän on yksittäinen mielenvikainen mies eikä mitään naista edes ole !!!

      Kolistelee, vinkuu, kitisee, ulvoo, ulisee, ääntelee.. hm mitäköhän vielä... kiljuu, sadattelee, hourii jne.

      Onko se joku teistä kenties? Täällähän on ihan varmasti liuta samanlaisia rämäpäitä räkättämässä...

      Muutin kuukausi sitten tähän asuntoon, kuukausi sitten! Ja nyt jo haluan pois, mutta arvatkaa jaksanko muuttaa heti uudestaan. Vaihdetaanko päittäin? Pesukone todennäköisesti jää mutta rommit vien mukanani. Niitä tulen totisesti tarvitsemaan, ei tätä selvin päin kestä. -ap

    • Anonyymi

      Se on mun akka, kyllä sitä ollaan yritetty rasvata kitinän vähentämiseks mut ei oo auttanut

      • Anonyymi

        kiinteistöhuollon pikku nysämulkku


    • Anonyymi

      Ikävää. Onko tilanne parantunut?

      • Anonyymi

        Leikkaa ryteikkö pihalta


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1476
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1141
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      881
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      845
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      826
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      773
    7. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      83
      711
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      709
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      638
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      632
    Aihe