Minulla asiat liian hyvin

Anonyymi-ap

On rikas mies, kaksi autoa, omakotitalo ja neljä lasta, mökki ja huvipursi, ona kikkea mitä voi olla, mitään ei puutu, ja mies ostaa kaiken mitä tarviin ja mennään joka paikkaan. Olen kotiäiti ja rahaa riittää,, shoppailen kavereiden kanssa ja ostelen heillekin asioita, vaatteita tms... aina maksan kun mennään syömään. Rahaa on riittämiin... ja talomme on katumme kaunein ja suurin, valkotiilitalo, 10 huometta, uima allas kuntosali, elokuvateatteri... kolmen auton talli.. ja rahaa riittäää

Voisi kuvitella että olen onnenpekka, mutta olisikiva elää normaalia elämää ja että joskus olisi pulaa rahasta ja kaikesta, nyt kun saa kaiken mitä haluaa ja mies lahjoo joka päivä meitä... niin aina ei ole kivaa. Aina ei ole kivaa, olisi kiva käydä kirpparillakkin, mutta mies ei halua että kuljemme ryysyissä ja toisten vanhoissa, likasissa vaatteissa... joten normaali elämä puuttuu.
Onhan se kiva että on kaikkee mitä haluaa, mutta älkää olko kateellisia, ei se aina ole kivaa, olisi kiva joskus laskea pennosia että riittääkö raha makarooniin ... mutta ei tarvi... rahaa on se ei lopu koskaan... ihana perhe elämä, mutta teistä tää on unelmaa, mutta olisi kiva elää joskus vähävaraisena. Sori vaan että olen rikas. Metsää on kauheesti että sieellä sitä rahaa kasvaa lisää...huh huh... tää on unelmaa mullekin mutta teistä olen varmaan kahdehittava... kyllä tekin varmaan vielä olette onnellisia ja vähän varakkaampia kuin nyt ootte.

23

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toi on hienoo, että sulla on neljä lasta. Se on kuitenkin ainoo mitä tästä elämästä jää. Siinä lähdön hetkellä ei paljoo mikään huvipursi auta. Anteeks nyt jos on vähän synkkä viesti. mulla vaan on tapa ajatella asioita vähän pitemmällä aikavälillä.

    • Anonyymi

      Sulla on ihana elmä, voi kun meillä kaikilla oslisi. Ole iloinen että menee hyvin.

      Meitä on paljon joilla ei ole rahaa ruokaan ja mieli on maassa aina kun mitään ei saa.
      Monet täälläkin vaikka ovat työssä ei tienaa niin paljon että siaisi ruokaa ja laskut maksettua.
      Kyllä suurin osa miltei kaikki haluttais elää normaalia ja rikasta elmää, mutta suomessa se ei onnistu, eduskunta vie kaikki kansalta itselleen, se vaan on niin. Me ollan kräsijöitä kun eduskuntalaiset kiduttavat.

      • Anonyymi

        Voi kun ensi vaaleissa vaihtuisi valta kerralla tässä maassa. Nyt on hyvän elämän edellytykset pelkästään herroilla.


    • Anonyymi

      Voisitkin sitten lainata vähän mulle.

    • Anonyymi

      Aloiteen tekijä: Kuitenkin yksinäinen ,vaikka perusasiat ok! Puttu kodin sydän ystävät.Jos ne olisi ei aikaa tällä nostaa itseään jalustalle asioista mistä voi kirjoitaa nimetömänä mutta valitettavasti ei koko totuutta se!Jos on perhe lapsia hyvä mies? Miksi kirjoittaa aihe tänne,miksi ei vietä sitäkin aikaa hyvän miehen ja lasten kanssa?

      • Anonyymi

        No katkeraa o ntuokin! Miksi kirjottaa tänne? Miksi sinä kirjoitat tänne? Päivässä ehtii tekemään paljon aisoita, olemaan miehen kanssa, lasten kanssa, kaupassa... pyykkäämässä... miksi ei olemaan netissä? Oletpa outo.


    • Anonyymi

      No,lainaatko?

      • Anonyymi

        Kyllä. Tule hakemaan.


    • Anonyymi

      Mistä haen?

      • Anonyymi

        Fidzi saarilta 1.1 klo 19.32.45


    • Anonyymi

      Ok.Nähdään siellä.

      • Anonyymi

        Nähdään, kiva,


    • Anonyymi

      Laukku on pakattu.

      • Anonyymi

        Loistavaa. Sulle oma bongalow veden päällä varattuna. Ja aurinko tilattu.


    • Anonyymi

      Ihanaa!

    • Anonyymi

      Pian nähdään!

      • Anonyymi

        Älä myöhästy lennolta.


    • Anonyymi

      Oon ettiny sua.

      • Anonyymi

        Täällä palmupuussa istun ja tähyilen sua?!!


    • Anonyymi

      Tulin jo kotiin kun en löytänyt sua.

    • Anonyymi

      Älä valita.Ota ero jos et kestä että asiat on hyvin.Meillä kaikilla ei ole.

    • Anonyymi

      Eihän sillä asiat ole hyvin. On vain kotiäiti.

    • Anonyymi

      Hei, sinne Nuivaniemeen, siellähän kaikki ovat kauniita/ komeita ja rikkaita. Sairaala on kyllä komea , mutta sinulla on siellä yksi koppi jossa asut, käytetäänkö siellä vielä lepositeitä, tuskin enää eristetään.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      54
      3438
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      20
      2292
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      134
      1937
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1448
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1187
    6. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      55
      1082
    7. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1042
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      59
      863
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      73
      804
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      33
      803
    Aihe