On rikas mies, kaksi autoa, omakotitalo ja neljä lasta, mökki ja huvipursi, ona kikkea mitä voi olla, mitään ei puutu, ja mies ostaa kaiken mitä tarviin ja mennään joka paikkaan. Olen kotiäiti ja rahaa riittää,, shoppailen kavereiden kanssa ja ostelen heillekin asioita, vaatteita tms... aina maksan kun mennään syömään. Rahaa on riittämiin... ja talomme on katumme kaunein ja suurin, valkotiilitalo, 10 huometta, uima allas kuntosali, elokuvateatteri... kolmen auton talli.. ja rahaa riittäää
Voisi kuvitella että olen onnenpekka, mutta olisikiva elää normaalia elämää ja että joskus olisi pulaa rahasta ja kaikesta, nyt kun saa kaiken mitä haluaa ja mies lahjoo joka päivä meitä... niin aina ei ole kivaa. Aina ei ole kivaa, olisi kiva käydä kirpparillakkin, mutta mies ei halua että kuljemme ryysyissä ja toisten vanhoissa, likasissa vaatteissa... joten normaali elämä puuttuu.
Onhan se kiva että on kaikkee mitä haluaa, mutta älkää olko kateellisia, ei se aina ole kivaa, olisi kiva joskus laskea pennosia että riittääkö raha makarooniin ... mutta ei tarvi... rahaa on se ei lopu koskaan... ihana perhe elämä, mutta teistä tää on unelmaa, mutta olisi kiva elää joskus vähävaraisena. Sori vaan että olen rikas. Metsää on kauheesti että sieellä sitä rahaa kasvaa lisää...huh huh... tää on unelmaa mullekin mutta teistä olen varmaan kahdehittava... kyllä tekin varmaan vielä olette onnellisia ja vähän varakkaampia kuin nyt ootte.
Minulla asiat liian hyvin
23
132
Vastaukset
- Anonyymi
Toi on hienoo, että sulla on neljä lasta. Se on kuitenkin ainoo mitä tästä elämästä jää. Siinä lähdön hetkellä ei paljoo mikään huvipursi auta. Anteeks nyt jos on vähän synkkä viesti. mulla vaan on tapa ajatella asioita vähän pitemmällä aikavälillä.
- Anonyymi
Sulla on ihana elmä, voi kun meillä kaikilla oslisi. Ole iloinen että menee hyvin.
Meitä on paljon joilla ei ole rahaa ruokaan ja mieli on maassa aina kun mitään ei saa.
Monet täälläkin vaikka ovat työssä ei tienaa niin paljon että siaisi ruokaa ja laskut maksettua.
Kyllä suurin osa miltei kaikki haluttais elää normaalia ja rikasta elmää, mutta suomessa se ei onnistu, eduskunta vie kaikki kansalta itselleen, se vaan on niin. Me ollan kräsijöitä kun eduskuntalaiset kiduttavat.- Anonyymi
Voi kun ensi vaaleissa vaihtuisi valta kerralla tässä maassa. Nyt on hyvän elämän edellytykset pelkästään herroilla.
- Anonyymi
Voisitkin sitten lainata vähän mulle.
- Anonyymi
Aloiteen tekijä: Kuitenkin yksinäinen ,vaikka perusasiat ok! Puttu kodin sydän ystävät.Jos ne olisi ei aikaa tällä nostaa itseään jalustalle asioista mistä voi kirjoitaa nimetömänä mutta valitettavasti ei koko totuutta se!Jos on perhe lapsia hyvä mies? Miksi kirjoittaa aihe tänne,miksi ei vietä sitäkin aikaa hyvän miehen ja lasten kanssa?
- Anonyymi
No katkeraa o ntuokin! Miksi kirjottaa tänne? Miksi sinä kirjoitat tänne? Päivässä ehtii tekemään paljon aisoita, olemaan miehen kanssa, lasten kanssa, kaupassa... pyykkäämässä... miksi ei olemaan netissä? Oletpa outo.
- Anonyymi
No,lainaatko?
- Anonyymi
Kyllä. Tule hakemaan.
- Anonyymi
Mistä haen?
- Anonyymi
Fidzi saarilta 1.1 klo 19.32.45
- Anonyymi
Ok.Nähdään siellä.
- Anonyymi
Nähdään, kiva,
- Anonyymi
Laukku on pakattu.
- Anonyymi
Loistavaa. Sulle oma bongalow veden päällä varattuna. Ja aurinko tilattu.
- Anonyymi
Ihanaa!
- Anonyymi
Pian nähdään!
- Anonyymi
Älä myöhästy lennolta.
- Anonyymi
Oon ettiny sua.
- Anonyymi
Täällä palmupuussa istun ja tähyilen sua?!!
- Anonyymi
Tulin jo kotiin kun en löytänyt sua.
- Anonyymi
Älä valita.Ota ero jos et kestä että asiat on hyvin.Meillä kaikilla ei ole.
- Anonyymi
Eihän sillä asiat ole hyvin. On vain kotiäiti.
- Anonyymi
Hei, sinne Nuivaniemeen, siellähän kaikki ovat kauniita/ komeita ja rikkaita. Sairaala on kyllä komea , mutta sinulla on siellä yksi koppi jossa asut, käytetäänkö siellä vielä lepositeitä, tuskin enää eristetään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082575
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411741Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431345Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3211221Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3361194Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen241111Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571083- 55956
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H13932Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21863