Minulla asiat liian hyvin

Anonyymi-ap

On rikas mies, kaksi autoa, omakotitalo ja neljä lasta, mökki ja huvipursi, ona kikkea mitä voi olla, mitään ei puutu, ja mies ostaa kaiken mitä tarviin ja mennään joka paikkaan. Olen kotiäiti ja rahaa riittää,, shoppailen kavereiden kanssa ja ostelen heillekin asioita, vaatteita tms... aina maksan kun mennään syömään. Rahaa on riittämiin... ja talomme on katumme kaunein ja suurin, valkotiilitalo, 10 huometta, uima allas kuntosali, elokuvateatteri... kolmen auton talli.. ja rahaa riittäää

Voisi kuvitella että olen onnenpekka, mutta olisikiva elää normaalia elämää ja että joskus olisi pulaa rahasta ja kaikesta, nyt kun saa kaiken mitä haluaa ja mies lahjoo joka päivä meitä... niin aina ei ole kivaa. Aina ei ole kivaa, olisi kiva käydä kirpparillakkin, mutta mies ei halua että kuljemme ryysyissä ja toisten vanhoissa, likasissa vaatteissa... joten normaali elämä puuttuu.
Onhan se kiva että on kaikkee mitä haluaa, mutta älkää olko kateellisia, ei se aina ole kivaa, olisi kiva joskus laskea pennosia että riittääkö raha makarooniin ... mutta ei tarvi... rahaa on se ei lopu koskaan... ihana perhe elämä, mutta teistä tää on unelmaa, mutta olisi kiva elää joskus vähävaraisena. Sori vaan että olen rikas. Metsää on kauheesti että sieellä sitä rahaa kasvaa lisää...huh huh... tää on unelmaa mullekin mutta teistä olen varmaan kahdehittava... kyllä tekin varmaan vielä olette onnellisia ja vähän varakkaampia kuin nyt ootte.

23

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toi on hienoo, että sulla on neljä lasta. Se on kuitenkin ainoo mitä tästä elämästä jää. Siinä lähdön hetkellä ei paljoo mikään huvipursi auta. Anteeks nyt jos on vähän synkkä viesti. mulla vaan on tapa ajatella asioita vähän pitemmällä aikavälillä.

    • Anonyymi

      Sulla on ihana elmä, voi kun meillä kaikilla oslisi. Ole iloinen että menee hyvin.

      Meitä on paljon joilla ei ole rahaa ruokaan ja mieli on maassa aina kun mitään ei saa.
      Monet täälläkin vaikka ovat työssä ei tienaa niin paljon että siaisi ruokaa ja laskut maksettua.
      Kyllä suurin osa miltei kaikki haluttais elää normaalia ja rikasta elmää, mutta suomessa se ei onnistu, eduskunta vie kaikki kansalta itselleen, se vaan on niin. Me ollan kräsijöitä kun eduskuntalaiset kiduttavat.

      • Anonyymi

        Voi kun ensi vaaleissa vaihtuisi valta kerralla tässä maassa. Nyt on hyvän elämän edellytykset pelkästään herroilla.


    • Anonyymi

      Voisitkin sitten lainata vähän mulle.

    • Anonyymi

      Aloiteen tekijä: Kuitenkin yksinäinen ,vaikka perusasiat ok! Puttu kodin sydän ystävät.Jos ne olisi ei aikaa tällä nostaa itseään jalustalle asioista mistä voi kirjoitaa nimetömänä mutta valitettavasti ei koko totuutta se!Jos on perhe lapsia hyvä mies? Miksi kirjoittaa aihe tänne,miksi ei vietä sitäkin aikaa hyvän miehen ja lasten kanssa?

      • Anonyymi

        No katkeraa o ntuokin! Miksi kirjottaa tänne? Miksi sinä kirjoitat tänne? Päivässä ehtii tekemään paljon aisoita, olemaan miehen kanssa, lasten kanssa, kaupassa... pyykkäämässä... miksi ei olemaan netissä? Oletpa outo.


    • Anonyymi

      No,lainaatko?

      • Anonyymi

        Kyllä. Tule hakemaan.


    • Anonyymi

      Mistä haen?

      • Anonyymi

        Fidzi saarilta 1.1 klo 19.32.45


    • Anonyymi

      Ok.Nähdään siellä.

      • Anonyymi

        Nähdään, kiva,


    • Anonyymi

      Laukku on pakattu.

      • Anonyymi

        Loistavaa. Sulle oma bongalow veden päällä varattuna. Ja aurinko tilattu.


    • Anonyymi

      Ihanaa!

    • Anonyymi

      Pian nähdään!

      • Anonyymi

        Älä myöhästy lennolta.


    • Anonyymi

      Oon ettiny sua.

      • Anonyymi

        Täällä palmupuussa istun ja tähyilen sua?!!


    • Anonyymi

      Tulin jo kotiin kun en löytänyt sua.

    • Anonyymi

      Älä valita.Ota ero jos et kestä että asiat on hyvin.Meillä kaikilla ei ole.

    • Anonyymi

      Eihän sillä asiat ole hyvin. On vain kotiäiti.

    • Anonyymi

      Hei, sinne Nuivaniemeen, siellähän kaikki ovat kauniita/ komeita ja rikkaita. Sairaala on kyllä komea , mutta sinulla on siellä yksi koppi jossa asut, käytetäänkö siellä vielä lepositeitä, tuskin enää eristetään.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      148
      10965
    2. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      62
      3866
    3. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      39
      3793
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      187
      3592
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      100
      3451
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      97
      3277
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      69
      1914
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      15
      1247
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      928
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      264
      889
    Aihe