Kertokaa nyt pojat joulunvietosta Pattayalla ja Hua Hinissä. Luulen, että siellä vietetään ihan rauhallista koti-iltaa. Se oli ensimmäinen arvaus vain.
Sitten tulee kopiokirjoitus jostain matkakertomuksesta. Sitten tulee kylään joku suomalainen suursijoittaja tai joku lentokapteeni ja tuo kinkkua ja silliä ja ruisleipää. Sitten kehutaan, että kuinka kiva olisi viettää joulu Suomessa. Sitten avataan silmät ja mennään Savon Pattayalla katsomaan telkkaria hernekeittopurkin kanssa.
Kertokaa nyt joulunvietossa
6
60
Vastaukset
- Anonyymi
Huomenna jouluaterialle Jampan baariin, klo 17.00 soi 92 hua hin, hole on one...
- Anonyymi
Sä olet nyt, niin kuin molemmissa?
Onhan se mahdollista.
- Anonyymi
Joko pojat on päässeet Pattayalle. Hengessä mukana.
- Anonyymi
Täällä Savon Pattayalla kiljukerho kokoontuu pönikän ääreen nauttimaan Joulukiljusta. Jouluyönä oristään kiljupöhnässä joululauluja.
- Anonyymi
Kilju loppui kesken.
- Anonyymi
SDP:n kansanedustaja Hussein al-Taee kertoo Twitterissä saaneensa hirttosilmukan postissa.
Twitter-päivityksessään al-Taee kirjoittaa, että hirttosilmukan saaminen joulun alla ”tekee siitä erityisen kipeää.” Hän on myös jakanut hirttosilmukasta kuvan Twitter-päivitykseensä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1454033Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553454- 2132805
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382702Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282552Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482134- 1281667
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja371656Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1671599Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1051290