Oispa loimaallakin joku jakanut tollasia joulukasseja kuin jvg Helsingissä. Oli vaikka mitä. Kinkku.joululaatikoita suklaata ym.ym
Joulukassi
9
256
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan totta! Tommosesta olis oikeesti ihmisille iloa. Kyllähän täällä useampikin pystys jakaan vaikka 1000 kunnon kassia, eikä mitää tyyliin riisiä, rusinoita, pipareita.
lajijasuris- Anonyymi
Riisi ja rusinat nyt ei paljon maksa. Eiks jvg jakanut vaatteitani ja mitä muuta jakoikaan Loimaalla kaikki on niin kuumia ettei raski antaa mitään. Ja onhan Loimaalla paljon rikkaita ihmisiä
- Anonyymi
Tosi kurjaa, jos on ihmisiä Loimaalla, joilla ei ole ruokaa jouluna. Itse olen kasvisyöjä ja elelen itsekseni, joten pärjään aika pienellä.
- Anonyymi
Seurakunta on joka vuosi järjestänyt vähävaraisille ja eläkeläisille jouluruokailun mut tänä vuonna unohtivat kokonaan kuten joku jo kopeissa kirjoittelikin
- Anonyymi
Sosiaalitoimiston päivystyksestä saa apua vuoden jokaisena päivänä kellon ympäri. Soittakaa, jos on tarve.
- Anonyymi
Sitten pitää ollakin ka jo tosi hätä! Näistä muista saa kuka vaan. Tampereellakin joku it-alalla oleva muijan kanssa asuva ei millään pärjää, kun kaikki noussut!
lajijasuris - Anonyymi
Ei sieltä mitään saa ihan turha soittaa. Samoin kuin kirkoltakaan vaikka sieltäkin pitäis saada taloudellista tukee. Jokioisilla on hyvät edut
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sieltä mitään saa ihan turha soittaa. Samoin kuin kirkoltakaan vaikka sieltäkin pitäis saada taloudellista tukee. Jokioisilla on hyvät edut
Varmasti saa. Päihteisiin ei tosin varoja myönnetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse53727SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283370Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713342Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202186Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 341535
- 321471
- 911403
- 151333