Solid State akkuja BMW:lle

Anonyymi-ap

11

529

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toyota vuosia edellä kehityksessä. BMWn tuotantoon kukaan ei usko ennen kuin niitä nähdään oikeasti tuotantoautoissa. Palataan asiaan kun solid state akku ekassa kaupassa myytävässä tuotantobemarissa, ehkä ensi vuosikymmenenä.

      • Anonyymi

        Toyota on monet kerrat luvannut julkistukset jne.. noista akuista, mutta tuhnuksi on jäänyt kuten kaikki muukin.


      • Anonyymi

        Ei tuotantolinjan kopiointi niin kauan kestä. Solid Powerilla on jo toimiva tuotantolinja USA:ssa, ja BMW tekee samanlaisen Saksaan. Ei tässä aleta keksimään pyörää uudestaan, vaan tehdään lisenssillä valmista tuotetta.


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        🍑 ­N­­y­­m­f­­­o­­m­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17679106Q

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Muistatteko vielä kun toitsun solid statea odoteltiin täällä kovasti Tokion olympialaisiin. Oli aika valmis skenaario monen mielestä että Tojo uudella solid statellaan kuittaa koko sähköautomarkkinan. Kun olympialaisia lykättiin, olo vain luonnollista että Tojokin sai lisävuoden...Ja kun ne lopulta pidettiin, tojolta tuli joku ihme kaupunkipuikula.

      Sitten Tojon piti pyyhkäistä pöytä veretseisauttavalla vetyautolla. Mirai olikin myynnissä mutta nyt se jo vedettiin pois. Tojo itsekin piti sitä epäonnistuneena.

      Sitten tojon piti - lopultakin - voittaa sähköautojen markkinat, ja tulihan sieltä tuotantoon sähköauto. Eipä ainakaan vielä ole iso markkinaosuus..... Sellainen edistysaskel on ollut että pyörät pysyy nyt kiinni.

      Tällä välin BMW on marssittanut täyden valikoiman erikokoisia lataushybridejä ja sähköautoja myytäväksi, ja niitä tosiaan näkee kaupungilla.

      Jos tojo koskaan saa aikaiseksi solid state-akulla varustetun sähköauton tai toimivan vetyauton niin teknologia on ostettu BMW:ltä.

    • Anonyymi

      Bmw kyllä tekee minkä lupaa. Veikkaan että se oikeasti tuo sekä solid statem että vedyn kauppoihin sitten kun aika on kypsä ja ensimmäisten joukossa. Halpoja eivät varmasti ole mutta toimivia.

      • Anonyymi

        Ei toi akkuviritelmä vaikuta ainakaan hyvältä sijoitukselta tässä vaiheessa.
        2,50 USD -7.24 (-74.33%)
        past 5 years
        Closed: 23 Dec, 17.44 GMT-5 • Disclaimer
        After hours 2,59  0,090 (3,60 %)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei toi akkuviritelmä vaikuta ainakaan hyvältä sijoitukselta tässä vaiheessa.
        2,50 USD -7.24 (-74.33%)
        past 5 years
        Closed: 23 Dec, 17.44 GMT-5 • Disclaimer
        After hours 2,59  0,090 (3,60 %)

        Uuteen tekniikkaan sijoittaminen on aina riskisijoitus, mutta myös mahdollisuus suuriin voittoihin. Itse olen pitänyt vähät varani varmemmissa osakkeissa, hyvät osingot ja melko vakaa osakkeen hinta sopii minulle paremmin.


    • Anonyymi

      Toisaalta osakkeet on kauttaaltaan laskeneet aika paljon ja BMW on yksi niistä jotka menettävät Venäjän markkinat ja sinne jääneet tuotantolaitokset. Siksi osakekurssi on ihan perustellusti laskenut. Toisaalta nyt saisi halvalla...BMW on yleensä pitänyt mitä on luvannut.

      • Anonyymi

        Osakkeet on aina riskisijoitus. Jos ostaa väärään aikaan se tarkoittaa et suuri todennäköisyys arvon putoamiseen on olemassa. Jos omistaa jotain osaketta mikä nousee nopeasti ilman hyvää syytä se kannattaa myydä pois. Se tulee putomaan hyvin todennäköisesti. Tappiota ei kannata tehdä. Ne huimat nousut johtuu markkinoiden ylikuumenemisesta.

        Autovalmistajilla on ollut monenlaisia ongelmia ja vaikea sanoa milloin ongelmat on ohi.
        Teslan osake nousi ja putosi myös nopeasti. Sama voi tapahtua myös muille osakkeille helposti.

        Se pitääkö BMW lupaukset jää nähtäväksi.


      • Anonyymi

        Tänään romahti Kamuxin osake. Vaikuttaa siltä, että dieseleiden aika alkaa olemaan ohi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      97
      1175
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      85
      912
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      237
      890
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      744
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      727
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      642
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      58
      609
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      42
      582
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      567
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      555
    Aihe