Joulurauhaa

Anonyymi-ap

Joulurauhaa juuri Sinulle. Jos et itse joulusta välitä, suothan sen joulurauhan muille. Jos itse haluat juopotella joulun, niin muista, että ehkä ryyppykaverisi haluaisikin raitistua, joten ethän mene juomiesi kanssa hänen luo.
Olisiko aika tehdä jotain hyvää juuri tänään? Sano vaikka hyvää joulua hänelle, jolle et yleensä puhu.
Sano perheellesi, lähimmille, ystäville, että he ovat tärkeitä. Älä hukuta tavarapaljouteen, vaan kerro sanoin, mitä he sulle merkitsevät.
Tunne lämpö sinussa juuri nyt, sillä haluan toivottaa sinulle oikein ihanaa joulun aikaa virtuaalihalin kera!

10

818

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää Joulua

    • Anonyymi

      Turvakodit on herkille juodaan ja nairaan kuten meillä on tapana.

    • Anonyymi

      Mitä epäjumalan joulun palvontaa rauhaa tarvitset?

    • Anonyymi

      Hyvää joulua kaikille jopa sosiaalidemokraateille keskustalaisille kokoomuslaisille ja jopa vihreille,Taivas varjelkoon Suomea ja koko tätä kansakuntaa näiden puolueiden typeryyksiltä,Kaikile siis hyvää ja tasa.-arvoista joulu juhlaa ihan kaikille Sotaveteraaneille jotka ovat todella ansainneet kaiken kunnioituksemme ja tottakai ihan kaikille myös nuorille heillä on kova tulevaisuus edessään he joutuvat nyt rakentamaan Suomen ja kantamaan vastuun tämän maan uudelleen rakentamisesta,Suomi on paras maa Suomalaislle! Hyvää joulua teille kaikille myös pohjanmaan poliiseile

    • Anonyymi

      Jouluvieraat lähti, nyt puhelimet kiinni ja talosta valot pois. Vetäydyn saunaosastolle, saunaan ja takkaan valkea. Mummun pullukka mukaan kylpemän ja pitämään hauskaa. Joululahjaksi saadun hunajapurkin levitän mummunpullukan ylle saunassa ja hitaasti nuolen sen pois , kuumin löylyjen ohessa.
      Kuinka ihanalta mummunpullukka maistuu, ihan tässä oma oksakin kovettuu. Sauna osaston nurkkatakassa sulattelemme kinkkua ja muita herkkuja. Mummunpullukan kellistän saunapuhtaana takkahuoneen sohvalle, lemmimme kuin nuori pari vaikka painoa on tullut kehoon vuosien varrella.
      Käymme saunassa välillä ja taasen iloitsemme toistemme kehosta, näin vielä ikäihmisenäkin.

    • Anonyymi

      Kannuksessa piti olla oma joulunäytelmä. Jouduttiin perumaan, ei löytynyt 3:a viisasta tietäjää ja yhtä neitsyttä😊 että sillai.

    • Anonyymi

      Viisaita tietäjiä kyllä löytyy suomesta,mutta tosi on että lyödäpä neitsyt.

    • Anonyymi

      BLÄSTIÄ!

    • Anonyymi

      Joulu tuli ja meni ja myös uusivuosi tuli ja meni,että tälleen se elämä vaan soljuu jokapäivä pullo kerrallaan ainiin muuten pian on loppiinenki voihan rähmändeerus pitääki tulla sinne kannukseen loppiaisena siellä on varmasti moni asia muuttunu siitä kun viimeksi käyny

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4431
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      74
      2862
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1687
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1379
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      75
      1114
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      832
    Aihe