Joulurauhaa

Anonyymi-ap

Joulurauhaa juuri Sinulle. Jos et itse joulusta välitä, suothan sen joulurauhan muille. Jos itse haluat juopotella joulun, niin muista, että ehkä ryyppykaverisi haluaisikin raitistua, joten ethän mene juomiesi kanssa hänen luo.
Olisiko aika tehdä jotain hyvää juuri tänään? Sano vaikka hyvää joulua hänelle, jolle et yleensä puhu.
Sano perheellesi, lähimmille, ystäville, että he ovat tärkeitä. Älä hukuta tavarapaljouteen, vaan kerro sanoin, mitä he sulle merkitsevät.
Tunne lämpö sinussa juuri nyt, sillä haluan toivottaa sinulle oikein ihanaa joulun aikaa virtuaalihalin kera!

10

856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää Joulua

    • Anonyymi

      Turvakodit on herkille juodaan ja nairaan kuten meillä on tapana.

    • Anonyymi

      Mitä epäjumalan joulun palvontaa rauhaa tarvitset?

    • Anonyymi

      Hyvää joulua kaikille jopa sosiaalidemokraateille keskustalaisille kokoomuslaisille ja jopa vihreille,Taivas varjelkoon Suomea ja koko tätä kansakuntaa näiden puolueiden typeryyksiltä,Kaikile siis hyvää ja tasa.-arvoista joulu juhlaa ihan kaikille Sotaveteraaneille jotka ovat todella ansainneet kaiken kunnioituksemme ja tottakai ihan kaikille myös nuorille heillä on kova tulevaisuus edessään he joutuvat nyt rakentamaan Suomen ja kantamaan vastuun tämän maan uudelleen rakentamisesta,Suomi on paras maa Suomalaislle! Hyvää joulua teille kaikille myös pohjanmaan poliiseile

    • Anonyymi

      Jouluvieraat lähti, nyt puhelimet kiinni ja talosta valot pois. Vetäydyn saunaosastolle, saunaan ja takkaan valkea. Mummun pullukka mukaan kylpemän ja pitämään hauskaa. Joululahjaksi saadun hunajapurkin levitän mummunpullukan ylle saunassa ja hitaasti nuolen sen pois , kuumin löylyjen ohessa.
      Kuinka ihanalta mummunpullukka maistuu, ihan tässä oma oksakin kovettuu. Sauna osaston nurkkatakassa sulattelemme kinkkua ja muita herkkuja. Mummunpullukan kellistän saunapuhtaana takkahuoneen sohvalle, lemmimme kuin nuori pari vaikka painoa on tullut kehoon vuosien varrella.
      Käymme saunassa välillä ja taasen iloitsemme toistemme kehosta, näin vielä ikäihmisenäkin.

    • Anonyymi

      Kannuksessa piti olla oma joulunäytelmä. Jouduttiin perumaan, ei löytynyt 3:a viisasta tietäjää ja yhtä neitsyttä😊 että sillai.

    • Anonyymi

      Viisaita tietäjiä kyllä löytyy suomesta,mutta tosi on että lyödäpä neitsyt.

    • Anonyymi

      BLÄSTIÄ!

    • Anonyymi

      Joulu tuli ja meni ja myös uusivuosi tuli ja meni,että tälleen se elämä vaan soljuu jokapäivä pullo kerrallaan ainiin muuten pian on loppiinenki voihan rähmändeerus pitääki tulla sinne kannukseen loppiaisena siellä on varmasti moni asia muuttunu siitä kun viimeksi käyny

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      289
      7476
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      52
      3929
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3171
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2844
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2644
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2508
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2263
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2043
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1911
    Aihe