Vangit joita ei pidä koskaan vapauttaa

Anonyymi-ap

Luettelo top 10!

7

655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikko Johannes Harju.

      "Vuoden 2013 lopulla Espoon käräjäoikeus tuomitsi tamperelaisen Harjun elinkautiseen vankeuteen kahdesta murhasta. Vuoden 2014 marraskuussa Helsingin hovioikeus kumosi Harjun valituksen ja pitäytyi käräjäoikeuden tuomiossa."

      Harjuhan on istunut tuomiotaan 2 murhasta jo lähes 10 vuotta joten kohta alkaa olla aika päästää Harju vankilasta irralleen jatkamaan hauskoja harrastuksiaan, joista Harjun mielestä kaikkein kivoimpiin lukeutuu ihmisten tappaminen jollain poikkeuksellisen julmalla tavalla.

      Se että Harjun tapaisia murhanhimoisia psykopaatteja päästetään irralleen johtuu siitä koska Vankeinhoito hallinnon mielestä tavis rahvaan elämä on jollaintapaa liian tasapaksua jos siihen ei kuulu päivittäinen riski sattumalta kohdata Harjun tapaisia psykopaatti murhaajia.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yllä esillä olleen M.J.Harjun miehekkäästä ponnistelusta maamme väkiluvun alentamiseksi kerrotaan tässä: https://www.is.fi/perhe/art-2000009291161.html

        Vaikuttava suoritus. Kovin paljon ritarillisuutta ja jaloa mieltä vaatinut sellainen. Täytyy kyllä olla maailman päälliköin jätkä, että tuohon kykenee.


    • Anonyymi

      Metsuri ja uimamaisteri

    • Anonyymi

      Osa näistä on jo kuolleet, mutta jos eläisivät

      1. Juha Valjakkala (tosin kuollut)
      2. Terhi Butt, paloittelusurmaaja (kuollut hänkin)
      3. Mikael Penttilä, sarjakuristaja
      4. Katariina Lönnqvist (hirttäytyi)
      5. Porin kaksoismurhaaja
      6. Jammusetä
      7. Ylipäätään kaikki murhaajat, joilla useampi kuin yksi uhri
      9. Kaikki raiskarit, pedarit ja lasten/naisten murhaajamiehet
      10. Kaikki, joiden mielentilatutkimuksessa ilmennyt psykopaattisia/asosiaalisia piirteitä

    • Anonyymi

      Murhaajat,sexirikolliset

    • Anonyymi

      Elinkautisvangit.

      ”Suomalaisia elinkautisvankeja koskeneessa tutkimuksessaan (2014) Marjatta Kaijalainen löysi elinkautisvangeista yhden, muista väkivaltarikollisista erottavan tekijän: puolustuskyvyttömien uhrien tavallista suuremman osuuden. Eniten puolustuskyvyttömiä oli ryyppyporukkamurhissa, joissa uhri oli sammunut. Toinen selkeä ryhmä olivat nukkuessaan murhatut, jotka olivat yleensä surmaajan perheenjäseniä, puolisoita tai lapsia.

      Puolustuskyvyttömiksi Kaijalainen luokittelee myös uhrit, jotka houkuteltiin jonnekin surmaamistarkoituksessa. Näissä tilanteissa tappaja on voinut olla aseistettu tai heitä on voinut olla useita, tai uhrin ja surmaajan fyysisten voimien ero on ollut niin suuri, ettei selviytymisen mahdollisuuksia ole ollut.”

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3195
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1264
    3. 66
      1183
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      988
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      896
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      61
      873
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      48
      824
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      752
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      698
    Aihe