Mun olisi kannattanut luopua sun haaveilustasi jo kauan sitten, mutta minkä sille voi kun on rakastunut. Mä olen välillä liikkunut melkeinpä likellä ahdistelun rajoja, mutta mä sain sulta toverillisia signaaleja osoituksena että haluat pitää meidän välit tuttavallisena.
Tämä kaipauksessa riutuminen on silkkaa elämän haaskaamista. Jotenkin mun pitäisi saada revittyä itseni irti susta!
Eräs toinen nainen näyttää ehkä pieniä ihastumisen merkkejä. Jos mä pystyisin unohtaa sut vaikka pieneksi hetkeksi, ehkä mä voisin edes jollakin tavalla iloita elämästäni jonkun toisen kanssa, vaikka en kokonaan pystyisi kaipaustani suhun sammuttamaankaan.
Ehkä elämä ei menisi siten kokonaan hukkaan, vaikka ei saisi juuri sitä oikeaa. Tai ehkä se toinen voisi paljastuakin hyvinkin oikeaksi, jos vain antaisi mahdollisuuden.
Tämä kaipauksessa riutuminen on silkkaa elämän haaskaamista. Jotenkin mun pitäisi saada revittyä itseni irti susta!
Eräs toinen nainen näyttää ehkä pieniä ihastumisen merkkejä. Jos mä pystyisin unohtaa sut vaikka pieneksi hetkeksi, ehkä mä voisin edes jollakin tavalla iloita elämästäni jonkun toisen kanssa, vaikka en kokonaan pystyisi kaipaustani suhun sammuttamaankaan.
Ehkä elämä ei menisi siten kokonaan hukkaan, vaikka ei saisi juuri sitä oikeaa. Tai ehkä se toinen voisi paljastuakin hyvinkin oikeaksi, jos vain antaisi mahdollisuuden.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Mistä tunnet minut? Vastaa tähän. Muu ei kiinnosta
Töistä
Tossa kohti ois kai oikea kysymys ollu mistä tiedät minut
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17679765N
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Anna mennä, lennä!
Jos ostat mulle riippuliitimen eiköhän täältäkin jostain löydy sellainen paikka jossa voi kokeilla lentämistä riippuliitimellä
Hyvä biisi😊
Yritetäänkö täällä tavoittaa jotakuta näillä viesteillä. Tehkää tilannearvio omasta elämästä ja jatkakaa matkaa..Oma elämään voi vaan vaikuttaa ei muun..
Jollain tavalla me omilla teoillamme vaikutamme jonkun toisenkin elämään se on väistämätön tosiasia
Elämä on täynnä valintoja, se "ainoa oikeakin" voi osoittautua vääräksi.
Silloinhan se ei ole se ainoa oikea mu sitäkään ei voi tietää jos ei ole uskallusta edes yrittää koskaan kun ei voi tietää etukäteen kuinka elämässä.käy toiset on saanu elää satavuotiaiksi kokematta edes koskaan sitä hetken onnea 🤔
Mikä onnea kenellekin. Pitäisiköhän sun rauhoittua
Olen myös miettinyt sitä että elämä "menee hukkaan" kun ei ole vaimoa. Mutta ei se niin ole. Ei vain ole lohduttajaa. Olen miettinyt että ketä varten olen kiltti mies, jos en saa sitä ihaninta naista omakseni. Mutta olen uskovainen, eikä minun kuulu olla kiltisti vain siksi että olen uskollinen naiselle, vaan koska se on Jumalalle/Jeesukselle mieluista, että en tee vääriä päätöksiä ja tekoja. Jumala ansaitsee sen että en elä väärin tarkoituksellisesti.
Jokainen on kai sen itse itselleen velkaa että elää sellaista elämää joka tekee onnelliseksi kaikki ei sitä tästäkään huolimatta osaa eikä koskaan opikkaan kun on olemassa niinkin idiootteja ihmisiä jotka ei opi mitään vaikka metrihalolla hakkaisi päähän ja tämä on vertauskuva jos joku ny tästä herneen nenuunsa ajatteli vetästä ehkä olisi siinä kohti syytä miettiä kuinka idiootti itse on jos tätä tajunnu ilman erillistä mainintaa
Toivottavasti saat paljon rakkautta, se on tosi tärkeää. Mennä ja kokea se, mitä koettavaksi annetaan.
Itse haaveilen … mutta haaveet on haaveita.
Olisiko ilman haaveita mitään mikä ajaisi edes yrittämään
Haaveilla on paikkansa, mutta itse kirjoitan niin vanhoista tapahtumista jo, että haaveilusta on tullut tapa.
Oman tuoreen kokemuksen perusteella tuohon auttaa vain hiljaisuus. Jos ei pysty olemaan ihastumatta pahasti, niin sitten ei vaan voi olla tekemisissä, muuten kuin enintään satunnaisesti. Itsekin mietin jo monesti, että hänen kanssaan menisi vaikka naimisiin, mutta yksipuolisen ihastuksen kanssa vaan satuttaa itsensä.
Näinhän se on kuten ei suhdekkaan pysty yksinhoitamaan oli sitten kyse millaisesta suhteesta tahansa
Miten olisi jos hyväksyisit vaikka ensin että tykkäät monenlaista ihmisistä ..
Vaikka 2 samaan aikaan ...
Elämän kuuluu uudistua ja uusia tykättäviä ihania juttuja tulla siihen....
Hänessä on jotain mistä tykkäät .
Ja nautit siitä mistä tykkäät
Mökötys ja murjotus seis.
Elämä on lyhyt siitä pitää iloita ja nauttia ....
Ja itseä pitää uudistaa.
Ei oo tarkoitus vaan kärsiä,surra ja ruitua täälä. Huolehdi itsestäsi ja omasta ilostasi ....
Aina ei tuu joku muu antamaan tai autamaan vaan asioita pitää lähteä elämään ja kokeilemaan
Minäkin löysin uusia ihania asioita
Löydä sinäkin niitä ❤️
Ja muista että se tuo ihania juttuja pitkiin suhteisiin et löytää uusia ihania juttuja itsestää.
Ne ei löydy aina sen kerran niin rakkaimman kautta...
Vaikka on uskollinen niin elämään kuuluvan muutosliikeen edessä on pysyttävä liikkeellä muutuututtava jos tarvetta ilmenee. .
Ja mikäs sen parempi peruste kun Ihastumiset ..
Anna mennä ja elä kun vielä eletään.❤️
Jos on niin idiootti että juoksee ihastustensa perässä ni sellai ihminen omasta mielestä on kyvytön sitoutumaan yksinkertaisesti hyvinkin mahdollisesti tullaisella miehellä voi si taas olla lapsia useammankin naisen kanssa jopa niin että kyseisen kaltainen mies ei edes itse ole tietoinen lapsistaan sitä ei monikaan mies arvaakkaan kuinka moni nainen haluaa vain sen lapsen ilman sitä ns turhaketta äidiltäni olen taas kuullu että pienessä lapsesakin on vähemmän työtä kui aikuisessa kakarassa
Jos minun rakastaminen tuntuu elämän tuhlaamiselta niin anna olla vaan. En pidä ajatusmaailmasta, että elämä ilman parisuhdetta on tuhlausta ja elämä parisuhteessa ei. Se kertoo jostain mitä en ymmärrä. Et ole minulla oikea tuolla ajattelulla. Ota se jolle pystyt tunteesi näyttämään.
Tunteiden näyttäminen on molempien asia. Jos toinen ei näytä tunteitaan, on tietenkin vain ahdistavaa ruveta tuputtamaan itseään!
Ja en tarkoita, että rakastaminen olisi elämän tuhlausta. Enkä myöskään sitä että elämä ilman parisuhdetta olisi minkään hukkaa. Kyse on pelkästään niin kovasta ikävästä, että sitä ei pääse pakoon edes harrastamalla jotain mielekästä. Se, että jatkuva kaipaus ei hellitä hetkeksikään. Se, että rintaa vihloo ikävästi ja on koko ajan pala kurkussa, joka helpottaa vain kun näkee hänet, on elämälle vauhtihidaste.
Elämähän menee hukkaan silloin kun ei sitä elä elää sitä sitten parisuhteessa tai yksin
No tässähän nyt puhutaan ylipääsemättömästä ja mielen vangitsevasta ihastuksesta. Joskus jokin asia tai henkilö voi vangita ajatukset niin kokonaisvaltaisesti, että mikään ei oikein tuota mielihyvää, vaan ajatukset ovat koko ajan jossain muualla. Toisessa paikassa ja ajassa.
Joskus voi käydä onni, ja voi päästä asian/henkilön yli, mutta se voi kestää kauan, ja joillakin ei ole sitä onnea että pääsisivät koskaan yli.
Kaikki eivät osaa eläytyä toisten suruun tai kaipaukseen (tai näemmä edes lukea), mutta itsellä on ollut aloittajan kanssa samanlainen tilanne. Itsekin pakotin itseni toiseen suhteeseen ja laastaroin itseäni muilla suhteilla kunnes löysin jotain mieltä elämästä. Koville otti ja aikaa paloi, mutta kyllä se siitä. Ja silti ikävöin sitä yhtä ihmistä joskus.
Eivät osaa eläytyä. Ei taida olla mistään osaamisesta kiiinni, tässä elämässä muuta ei kerkeäisi tekemäänkään, jos pitäisi koko ajan jonkun kokemiin suruihin eläytyä.
Koko ajan? Kukaan ei ole puhunut mistään kaikenaikaisesta eläytymisestä. Miksi ottaa osaa mihinkään keskusteluun, jos ei vaivaudu edes lukemaan kirjoituksia joihin vastaa?
Olet yrittänyt lähestyä (fyysisesti)?
Kuka ketä viimeksi kun olen hänet nähnyt halasin häntä johon kysyin luvan suudella en saanu mu empä muistanu kysyä lupaakaan
Mu mu muu.
Sä mahtanet olla sairaalloisen mustasukkainen mies ja siihen lienee syynä se että sä itse olet yleensä se joka pettää naista jonka kanssa on
Voi olla, että sä olet sairaalloisen mustasukkainen itse, ja petät kroonisesti kaikkea. Ja juuri siksi pelkäät maailmassa ainoastaan petetyksi tulemista, kun et osaa ajatellakaan muuta.
Voin sanoa lohdutukseksi. Ei unohdu kuin hetkeksi jos otat korvikkeen...se jokin kalvaa rinnassasi silti etkä voi unohtaa. Voit tietysti yrittää mutta...jonnekin sielun soppeen jäänyt hänestä kuva joka ei vaan lähde pois. Nimetön mies saman äärellä.
Jatkan tähän, se hiipuu sitten vähän kun huomaat hänen menneen vihille, mutta ei unohdu silti.