En enää keksiny muuta ku kirjottaa vaikka tänne.
Rv14 menossa. Oon tullut raskaaksi oikeastaan mieheni tahdosta. Ajattelin juuri ennen raskautta laittaa ehkäisyn takaisin kun huomasin, että emme ole todellakaan valmiita. Mies syötti ajatuksia, että kaikki muuttuu kun on lapsi. Huumeet, alkoholi, sekoilu oli kokoajan läsnä, vaikka töissä käymmekin. Oikeastaaan 5vuotta sama jatkunu. 10v oltu yhessä. Olen nyt 2kk ollut täysin raitis kaikesta. Miehellä sama meno jatkuu päivittäin. En jaksa k
En haluaisi olla raskaana
2
115
Vastaukset
- Anonyymi
Lähti liian aikasin. ->En jaksa katsoa vierestä joka päivästä käyttämistä. Ollaan riidelty kuukausi jo putkeen. Mielenterveys alkaa olla sitä luokkaa että vihaan itseäni kun suostuin tähän hänen pyynnöstä. Vihaan niin paljon että helpompi olisi mielummin kuolla kun tehdä abortti valviran luvalla, kaikki syyllistää minua jos teen niin. Tai lähteä johonki niin kauas kotipaikkakunnalta ja katkaista välit kaikkiin.
Oon niin paskana, että entiiä mikä helpottais oloa. Haluaisin elää elämää ilman tätä kaikkea.- Anonyymi
Jos sun kumppani haluaa olla vauva-arjessa mukana, hänen on ehdottomasti lopetettava päihteiden käyttäminen. Olisit laittanut miehen raitistumaan ennen vauvan tekoa. Vasta sitten suostunut. Jos ei kumppanisi saa muutettua tapojaan pitää sinun jatkaa lapsen kanssa kahdestaan, tilanteesta riippuen ensikodin avulla tai muuttaa erilleen omaan asuntoon ja pitää huoli ettei päihteiden vaikutuksen alainen oikeasti tule vierailulle. Ole varovainen ettei väkivaltaa ilmene ristiriitojen takia.
Keskity itsesi hyvinvointiin ja tulevaan muutokseen joka voi olla antoisampi kuin osaat odottaakkaan. Lapsen synnyttyä voit tutustua samassa tilanteessa olevien kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1433087Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472398Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462323- 971961
- 241883
- 281596
- 221574
- 1491402
- 341233