Tiltumittarilla pystyy seuraamaan Venäjän tappiollista sotaa.

Anonyymi-ap

Tiltuja kun oppii käyttämään oikein niistä on hyötyä esimerkiksi sodan seurannassa .

Tämä Ukrainan sota on edennyt niin keväästä lähtien että aina kun venäjä alkaa ryssimään oikein kunnolla hieman sitä ennen tulee aivan mielipuolista Tiltujen postia tänne kiihtyvällä tahdilla ja niiden jutut ja propaganda menee sairaalloikseksi fantasioinniksi ja ylittää hurjimmatkin historian tarukirjojen tarinat.

Kiovasta se alkoi kun venäjä alkoi olemaan tappiolla ja edessä häämötti joukkojen tuho Tiltujen laulu nousi huippuunsa kuinka Kiova on jo lähes vallattu ja venäjän joukot jo Tiltujen teksteissä harjoittelivat muutaman päivän päästä pidettävää voitonparaatia Kiovassa no se tiesi sitä että harvat elossa säilyneet venäläiset luikkivat kuin pupujussit rajan yli takaisin sinne mistä tulivatkin.

Sitten tuli hiljaisempaa kunnes Tiltujen kirjoitusten määrä alkoi kasvaa ja taas uhottiin Ukrainan joukkojen tulevasta tuhosta ja venäjän lopullisesta suurhyökkäyksestä joka on ihan alullaan ja lähes tuntien asia enään kirjoitusten määrä oli huipussaan se tiesi sitä että venäläiset tuhottiin täydellisesti Harkovan alueella ja saatiin jättimäiset määrät sotasaalista Ukrainan armeijalle.

Tiltut hiljeni kunnes uho taas nosti päätään miten Hersonin alueella venäläiset tulevat tekemään läpimurron ja Ukrainan armeija on jo lähes lyöty postausten määrä kasvoi tiltuilla huippuunsa ja sen seurauksena venäjän joukot joutuivat perääntymään Hersonista ja saimme ihastella Zelesnyn saapumista Hersoniin juhlimaan kaupungin ja alueen vapautumista.

Nyt on taas ollut ilmassa Tiltujen tekstien määrien kasvua ja uhoa suuresta laajamittaisesta venäläisten hyökkäyksestä jossa Ukrainan joukot tullaan lyömään tämä selkeästi ennakoi sitä että Ukraina tulee vapauttamaan uusia alueita sitä en osaa sanoa tapahtuuko se Krimillä vai missä niin hyvin en vielä osaa lukea tiltujen kiiman nousua

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
        Maailman menoa
        269
        14404
      2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        68
        7293
      3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

        10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
        Maailman menoa
        211
        7131
      4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

        Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
        Maailman menoa
        63
        5147
      5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

        vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
        Maailman menoa
        113
        4882
      6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
        Maailman menoa
        75
        4724
      7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

        Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
        Maailman menoa
        101
        4505
      8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

        * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
        Maailman menoa
        21
        4417
      9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        78
        4177
      10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        102
        3968
      Aihe