Olen iloinen kaupungin lahjasta

Anonyymi-ap

En saa asumistukia, toimeentulotukia, enkä lapsilisiä, joten ihan kiva muistaminen, kun olen aika paljon kunnallisveroa maksanut. Minun puolestani himankalaiset voivat jäädä ilman, jos ei kelpaa. Niin ja sivistymättömät moukat koko pitäjän alueella: ilmoittakaa jo etukäteen, ettei tartte lähetellä lahjoja. Jää muille enemmän jaettavaa.

9

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuosta postauksen alta puuttuu enää vain: "Terveisin Raili"

    • Anonyymi

      No mitäpä Hanna S muuta kuuluu?
      Saitko pukilta?

      • Anonyymi

        No mitäpä tässä. Kyllä sain ja annoin 30:n edestä ja takaa.
        Entäs itelle, varmaan sama tumputus jatkuu kuin ennenkin.


    • Anonyymi

      Eksyin tänne kalajokisten keskusteluihin. Teillä on oikein jouluista ja sivistynyttä kommentointia.

      T. Aatto takana, Tapani edessä

      • Anonyymi

        Tervetuloa vaan! Näin joulunpyhinä keskustelu on täällä meilläkin aika vieraskoreaa ja sievistelevää, mutta arkena sitten taas otetaan kantaa vähän ronskimmalla otteella. Eihän tässä nyt mitään pyhäkoululaisia olla kukaan, itselläkin luurankoja kolisee kaapissa hautausmaan verran.


      • Anonyymi

        Kyllä Kalajoella on erityisen sivistynyttä väkeä. Jotkut ovat jopa oppineet kirjoittamaan ennen kuin lukemaan. Varsinkin oman nimensä.


    • Anonyymi

      Asumistuki on tuki joka menee yleensä sijoittajille,ilman kyseistä tukea olisi vuokratason laskettava vastaamaan asiakkaan vuokranmaksukykyä.

      • Anonyymi

        Toisin sanoen: asumistuki nostaa vuokrien tasoa. Ja nostaa myös niiden vuokria, joille ei asumistukea makseta. Sen sijaan he maksavat toisten asumistuet.


    • Anonyymi

      Hillbyn korkein oikeus ilmoitti hiljentyvänsä joulun viettoon......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3633
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2304
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1905
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      18
      1648
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1639
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1578
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1427
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      84
      1368
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      17
      1322
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      89
      1252
    Aihe