Nytkö se jo alkaa?

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/jaakiekko/art-2000009290496.html

Nytkö se jo alkaa keskustelu otetaanko milloin Venäjä mukaan kansallisen jääkiekkoon!
Voiristuksenperkele!!
Tällaista kysymystäkään ei saisi esittää. Epäilen kyllä että tässä asiassa sanelee iso raha enemmän kuin yhdenkään Ukrainalaisen sotilaan, siviilin, lapsen henki, kidutukset ja joukkoteloitukset!
Minun mielestäni lievimmillään tämän asian tulisi mennä niin että jos sota loppuu niin sodan loppumisesta seurataan eteen päin venäjän edesottamuksia ja vuosien kuluttua aletaan vasta pohtimaan otetaanko venäjä mukaan ja tämäkin edellyttää sitä että kaikki venäjän vaktaamat alueet palautuu Ukrainalle, Krim mukaan lukien, jos näin ei käy niin Venäjä ei pitäisi päästä mukaan ollenkaan. Pelatkoon pohjois-korean ja Iranin kanssa vaikka hiekka kiekkoa.

3

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuollaisista kisoista Suomi pysykööt pois kuten myös kaikki demokraattiset maat. Iran, pohjois korea ja venäjä voisivat kyllä pitää kisat keskenään mutta urheilijat rintamalla

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­N­y­­m­f­­­o­­m­­­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#176819919

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Onko Rottanbergien rakentama uusi SKA jäähalli Pietarissa jo valmis vai vielä keskeneräinen? Senhän piti valmistua niihin MM-kisoihin jotka piti järjestää Pietarissa, mutta jotka onneksi vietiin venäjältä pois.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3017
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2961
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2367
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1863
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1719
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1684
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1275
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      38
      1252
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1080
    Aihe