Meinaatteko ostaa tänä vuonna ilotulitteita, vai laitatteko rahat Ukrainaan tai sähkölaskuun?
Raketti 2022
34
476
Vastaukset
- Anonyymi
Raketteihin rahat ja raketit ukrainalaisten lähellä, jotta savat kotoisen uudenvuoden mieliinsä.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176824137
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kaikki kolme vaihtoehtoa, eivät ole toisiaan pois sulkevia.
- Anonyymi
Eli maksetaan jollekin, et laittaa ukrainalaisen sähkötuoliin ja ampuu sitä raketeilla samalla? 🤔
- Anonyymi
Silloin ei puhuta rahasta, ilmastosta, roskaamisesta, metelistä eikä häirinnästä kun suomalainen haluaa raketteja ampua!!!!
Silloin ei ole kukaan köyhä eikä kipeä!!- Anonyymi
Alaluokan "hupia".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alaluokan "hupia".
Mä oon jo kasilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä oon jo kasilla.
Mä jo kympillä
kolmatta kertaa
- Anonyymi
Ainakin yksi ääliö osti Citymarketin kassalta sellaisen hyvesignaloivan Ukraina-solmukkeen. Varmaan sama täti laittaa rahaa niille nigerialaisten kirjeiden kirjoittajillekin.
- Anonyymi
Oliko sinulta pois? Tulit kuitenkin tänne itse hyvesignaloimaan.
- Anonyymi
Lapsuuden herkimpiä muistoja on se, kuinka isä aina uutenavuotena kiskaisi pullon kosaania huiviin ja alkoi sitten armeijan käyneenä miehenä ampua raketteja. Niitä saattoi lentää talojen seiniin ja autoihin. Hauskaa oli. Paitsi äidillä.
- Anonyymi
Sama. Paitsi itse join kossun ja heiteltiin toisia tykäreillä.
- Anonyymi
Hyvin ruuti rätisee ja mummot tärisee, joka vuosi?🖲️🌋🌋
- Anonyymi
Ainakin ennen raketit kannatti ostaa just ennen ku myynti loppuu..sai puoleen hintaan
- Anonyymi
Raketeille täyskielto koko maahan.
- Anonyymi
vähämielistä saastuttamista, valuutat vielä maapallon toiselle puolen = suomen köyhdyttämistä.
- Anonyymi
Hei haloo pahvi! Paas kattoen saastuttamista telkasta. Vuosi vaihtuu toisella puolen maailmaa jo aamulla Suomessa (täällä ammutaan sitten myöhemmin), puhu sit vast saastuttamisesta, kun huomaat, että täällähän räiskitään vaan kissan pieruja. On niin komioita tuolla muualla. Huolehtisit pahvi siitä, kuinka paljon paskaa tulee sodasta, tuosta "lähi"alueen. Parin vuoden sota on varmaan jo enemmän, kun suomen autojen saastemäärä 10 vuodessa. Me istuun vaikka Mannerheimintielle, jäähtyis vähän aivosi, nehän on pudonnu perseen oaikalle.
- Anonyymi
Valitetaan ruuan ja sähkön hinnasta, mutta ammutaan rahaa taivaalle. Ampukaa rakettinne, mutta luovutaan kaikista sähkötukiaisista. Kela on jo olemassa köyhiä varten.
- Anonyymi
Köyhän itkua.
Nami miten hyvää krapula juomaa onkin köyhän kyyneleet. - Anonyymi
Ne ampuu, kellä on rahaa. Mitä huolehdit muittan rahoista?
- Anonyymi
Me porvari naapurusto tilasimme ja saapuikin eilen kotiintuotuna ilotulitteita n 10000e; n arvosta. Kyllä lähtee!! Köyhille hupia. Voitte kurkkia puiden takaa.
- Anonyymi
Pieniä on teijän lehmät meijän vasikoihin rinnalla! T:Panostaja
- Anonyymi
Hyvesingnaloiva..😖
Sovitaan heti tähän vuoden alkuun että kukaan, koskaan , missään ei enää käytä tuota sanaoksennusta.- Anonyymi
Paskat sovita mitään, elä vaan ittes kans sovussa.
- Anonyymi
No haista 💩
- Anonyymi
Köyhiltä alueilta ammutaan tosi paljon raketteja turhaan inisevät rahan puutetta. Esim hämeenlinnassa jukolan alueella on tosi paljon raketteja on paljon köyhiä ja mamuja tosi paljon. Sitten halutaan kaiken maailman avustuksia rahat olis peree käyttää ruokaan. Haloo köyhät ja mamut. Mamut on paossa pommituksia mutta sitten ostetaan helvetin paljon pommeja.
- Anonyymi
Hei. Olet Mikkeli keskustelussa, et Hämeenlinnan.
Vai köyhä itkee, kun ei huvituksiin ole varaa? - Anonyymi
Sinäkö tiedät Jukolassa asuvien taloustilanteet?
Tarjo mamuille kossuryypyt, nehän harjottelee siinä samalla tulevia pamauksiaan. Toki Hämeenlinnassa ei mitään posautettavaa ole, mutta junalla pääsee stadiin.
- Anonyymi
Sähkölaskuun tai kurkusta alas.
- Anonyymi
Vois nämä aikamiespojat kerätä nuo muovirojut myös pois mitkä jää raketeista ympäriinsä! On ne huvinsa ja leikkinsä kullakin,räiskiä leikkipaukkujen kanssa ympäriinsä. Nää tyypit lukee varmaan vielä Aku Ankkaakin aamupuuro syödessään?
- Anonyymi
Köyhillä asuinalueella ammutaan tosi paljon raketteja. Eikö olis paree pistää leipään nekin rahat esim hämeenlinnassa jukolan alue ihan järjetön pauke. Ilmankos ei ole ruokaa
- Anonyymi
Leipäjonolaiset ja muut köyhät ostavat eniten raketteja!!
Siihen raha riittää aina!- Anonyymi
Kiitos tästä tiedosta. Onkin tullut ihmeteltyä, miten heikko lahjaisilla ei rahat riitä ruokaan koskaan.
Onneksi tulit kertomaan tänne,mihin kaltaisesi rahansa tunkevat.
- Anonyymi
ensi viikolla on sitten -50 asteen pakkaset
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889