Joskus kestää jopa kaksivuotta. Tuurilla kolmevuotta.
Mutta asiaan. 2023 vuoden auto on - niin ei se ole Toyota mikä vain kopioi ja myy muiden tekemiä autoja muka omina.
Vuoden Auto Suomessa 2023 on Kia Niro – lue yksityiskohtaiset koeajoraportit
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/3705910d-4fd4-4d2a-b8bf-e55503f12903
Mutta asiaan. 2023 vuoden auto on - niin ei se ole Toyota mikä vain kopioi ja myy muiden tekemiä autoja muka omina.
Vuoden Auto Suomessa 2023 on Kia Niro – lue yksityiskohtaiset koeajoraportit
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/3705910d-4fd4-4d2a-b8bf-e55503f12903
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olihan siinä valinnassa Toyotakin mukana, mutta karsiutui pois jo alkukarsintavaiheessa.
Miksi joku halvatun vuoden auto on joillekin jopa elämääkin tärkeämpi? Ei pysty ymmärtämään....
Ps. En aja, enkä omista Toyotaa
Mutta harmittaa kuitenkin kun oma merkkisi ei koskaan tule valituksi😄!
Ei harmita sitten pätkääkään.
Hypitkö ilosta myös silloin, jos syömäsi lenkkimakkara voittaa makutestin?
En, minua vain näin autottomana naurattaa teidän aivottomien rattimiesten lapsellinen kinastelu. Kenen isi teistä on vahvin?
Nyt taisi mennä viesti väärälle kirjoittajalle.
Miks sulle tuo vuoden auto on niin tärkeä titteli?Etkö itse osaa valita autoa?Olihan aikanaa Talbotkin vuoden auto.Ei niitä silti paljon myyty.
Toyota on kymmenien vuosien auto. Toyotat ovat lähes ikuisia. Niille miljoona kilometriä ja 30 vuotta on normi.
Ehtiiks tulla 30TKm mittariin 10v aikana?
Uudessa Seelannissa tulee sillä postin jakajalla Corollan mittariin 5000km viikossa, joten mikähän oli tämän neron leimauksen pointti?
No tottakai tulee ja sehän merkitsee jotain Suomessa, hihii!
Merkitseehän se, sillä samanlaisilla autoilla ajetaan myös Suomessa, vai onko Uudessa Seelannissa jotain ufoautoja, täh?
Ehtii 300th