Onko vastuussa PayPal-tilistä, johon ei todellisuudessa pääse?

Anonyymi-ap

Onko ihminen enää lain silmissä omistaja, jos on PayPal-tili, johon ei pääse siksi, että on hukannut vanhan rekisteröimättömän prepaid-puhelinnumeronsa, tai sähköpostiosoitteen ja salasanan.

Kyseessä siis esimerkiksi PayPal-tili jota käytti kokeeksi yli kymmenen vuotta sitten.

3

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et ole omistaja missään vaiheessa ollutkaan. Olet PayPal Holdings, Inc.:n asiakas, joka on hyväksynyt käyttöehdot luodessaan tilin.
      Tilistäsi olet tietenkin vastuussa. Eihän kukaan muu ole syypää siihen, että olet hukannut käyttäjätunnuksesi sen enempää, kuin jos hukkaat pankin verkkopankkitunnuksesi.

      Jos et halua olla enää vastuussa, pyydät tilin lopettamista.

      • Anonyymi

        Pitäisi yrittää PayPalille todistaa, että nuo tilit on omistajan. Saako pankeista vanhojen korttiensa numerot (Visa, MasterCard ym)?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitäisi yrittää PayPalille todistaa, että nuo tilit on omistajan. Saako pankeista vanhojen korttiensa numerot (Visa, MasterCard ym)?

        Varmaan saat paremman tiedon pankista kysymällä, kuin täältä?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2635
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2292
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      852
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      71
      808
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      783
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      751
    Aihe