mä oon ollu ihanan jätkän kanssa vuoden. mä kuitenkin ihastuin yhteen toiseen jätkään riparilla. riparin jälkeen oli bileet, joissa homma karkas käsistä. jätkä oli tosi kännissä ja mäkin vähän. mun on kuitenki pakko myöntää, et se tuntu tosi hyvälle. mun jätkäkaveri on aina niin hermostunu.
sen jälkeen mä itkin ihan saatanasti ja oli tosi paha olla. en pitäny jätkään enää yhteyttä. uskottelin itelle et se raiskas mut.
oon nyt eläny tän asian kanssa kesästä asti. pystyin melkein unohtaa mut nyt se on alkanu taas painamaan: jätkäkaveri alotti futiksen samassa joukkueessa kun tää riparijätkä. joka päivä pelkään et se kertoo jätkäkaverille. mä huudan jätkäkaverille ihan turhasta ja itken niin helvetisti. jätkä myös on ihan maassa. koulu menee entistä enemmän perseelleen ja juon kaks kertaa viikossa.
mä en jaksa... ahdistun koko ajan enemmän. oon ihan hukassa. pitäiskö tunnustaa? en tiiä mitä tehdä? tietääkö kukaan?
sen jälkeen mä itkin ihan saatanasti ja oli tosi paha olla. en pitäny jätkään enää yhteyttä. uskottelin itelle et se raiskas mut.
oon nyt eläny tän asian kanssa kesästä asti. pystyin melkein unohtaa mut nyt se on alkanu taas painamaan: jätkäkaveri alotti futiksen samassa joukkueessa kun tää riparijätkä. joka päivä pelkään et se kertoo jätkäkaverille. mä huudan jätkäkaverille ihan turhasta ja itken niin helvetisti. jätkä myös on ihan maassa. koulu menee entistä enemmän perseelleen ja juon kaks kertaa viikossa.
mä en jaksa... ahdistun koko ajan enemmän. oon ihan hukassa. pitäiskö tunnustaa? en tiiä mitä tehdä? tietääkö kukaan?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pettämisestä kannatta kertoa aina sillä jos jätkäs saa kuulla asiasta jotain muuta kautta niin raivo voi olla kaksi kertaa kauheampi.
Turha uskotella, että sinut raiskattiin, mutta voithan koittaa
käyttää perusteluna sitä, että olit kännissä. Jos oisin jätkäs niin suutuisin kuitenkin.
Voit vain toivoa, että hän antaa sinulle uuden mahdollisuuden.
"Turha uskotella, että sinut raiskattiin, mutta voithan koittaa
käyttää perusteluna sitä, että olit kännissä. Jos oisin jätkäs niin suutuisin kuitenkin."
Siis mistä lähtien kännissä örvellys on ollut perustelu?
no siinäs kärsit tyhmä pettäjä!!
mua on petetty ja se on tuhat kertaa pahempi ahdistus kun sun vitun pettämises!!
kerro jätkälles...toivottavasti jättää sut.
niin ja sähän siitä pettämisestä tiedät kun päiväkodissa pojat pussas muita tyttöjä! sä et tiedä mitään tästä ahdistuksesta! ei helvetti, mikä itsesäälijä!
kuules kakara... ehkä se on kuule niin päin et sil sun petetyllä on pahempi mieli vaikka et kertoiskaa koska se ottaa siitä selvää ite ja se on viel pahempi. et näemmä ite tiedä mitään. mä olen hakannu yhen kundi sen takii et se vei mun muijan ja tein aika pahaa jälkee. paras kertoo!!! idiootti ,et säkää paljoo sitä arvosta...........!!!
Niinpä nii, kyllä se niin menee et jos et pysty hallitseen ite tilannetta niin kyl saat sit myös kärsii... Ja tosta asiasta sun on täysin turha valehdella ittelles !
Valitettavasti ainut tapa helpottaa oloaan tossa tilanteessa on se että oot rehellinen, eli sun pitää kertoa ! Sitä ei voi tietää miten jätkäs reagoi, mut parempi olla rehellinen kuitenkin...
Voi teitä kultanuppuset. Jos on tarpeeksi iso tyttö seurustelemaan, puhumattakaan pettämisestä, on parempi olla tarpeeksi vanha kestämään seurauksetkin. Kukaan ei niitä puolestasi kanna, maailma on julma, nyt sait siitä kunnon oppitunnin. Yritä elää sen kanssa. Voit olla varma, että jos poikaystäväsi saa tietää, hän ei sitä hyvällä katso, suhde ei noin vaan tuollaisesta toivu. Kerro, jos olet varma että haluat hänen tietävän, mutta älä siksi, että haluat keventää omaa taakkaasi, se ei ole reilua toista kohtaan.
Pettäjiä ei tueta. Mä en tajua, et miten ihmeessä sä voit elää ittes kanssa.. Jos pidät sitä jätkääs yhtään arvossa niin sä kerrot! Ja se, et sanot ollees kännissä ei todellakaan oo mikään selitys.. Jos et osaa kontrolloida omia tekemisiäs kännissä niin älä juo. Se on kuule aika yksinkertasta..
No mutta tottakai kerrot!
Itsehän olen mokannut, ja pahemman kerran, ja poikakaverisi kuuluu tietää asiasta. Se loukkaa häntä, mutta silti.
Jos hän oikeasti välittää, hän pystyy antamaan anteeksi. Jos ei, syytä itseäsi.
Julmaa se on.
Omassa elämässäni tilanne meni toisinpäin. Poikakaverini petti minua, annoin anteeksi. Hän ei kuitenkaan jaksanut, vaan sitten jätti minut. Ei kenenkään muun takia, vaan koska ei kestänyt suruani. Myöhemmin palasimme yhteen ja yhdessä sitä vieläkin kuljetaan!
Vanja
jättäis sut!!!