Joulupukkia ei ehtinyt oikein nähdä mutta, onkos iisalmessa hyviä vanhanajan ilotulituksia vuodenvaihtuessa ?. Ovatko kaikki tervetulleita katsomaan vai täytyisikö pyytää kiinteistönomistajalta lupaa ?.
Missä iisalmessa ilotulituksia vuodenvaihtuessa
18
149
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se aikaisemmin ainakaan niin tarkkaa ja yksikohdentaista ole ollut
- Anonyymi
Tornitarskalta näkyy varmaan hyvin
- Anonyymi
Minuakin kiinnostaa. On se kyllä niin, että näyttävintä on sellainen "isompi räiske", jossa tulitteita ammutaan paljon esim. 5 minuutin aikana samalla alueella. Kuten on ollut torilla tai satamassakin joskus.
Kun ammutaan siellä täällä pihoissa ja ties missä ja taukoja on, niin ei ole sama juttu. - Anonyymi
Varmaan korvataan "tulishowlla".
- Anonyymi
Pliis, pliis, ei sitä tulishowta, mikä torilla nähtiin joulunavauksessa. Kunnon ilotulitus, missä olet? Kerätäänkö sinulle kolehti? Osallistun!!
- Anonyymi
Kiuruvedellä näyttää olevan ihan kunnan järjestämä, pitänee ajella siellä.
- Anonyymi
Pliis pliis ihminen jatkaa...Luin just Iisalmen tapahtumista, että torilla on 31.12. klo 18-18.45 puheita yms. ja sitten ilotulitus!!
Jee, hyvä juttu!!!- Anonyymi
Ilo tuli, tuskin kesti kauan?
- Anonyymi
Ee oo.
- Anonyymi
Kyllä oli tapahtumat-sivulla maininta ilotulituksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä oli tapahtumat-sivulla maininta ilotulituksesta.
Kiuruvedellä "ehkä" suurin ilotulitus koko Itä-Suomessa!
- Anonyymi
Hahaha! Eka vakava silmävamma Etelä-Suomessa!!👍👍👍🤣🤣🤣
- Anonyymi
Hyvä uutinen jos ampuja sai osumaa. Siinä mielessä huono, että veronmaksajat joutuu kustantamaan tämä(kin) pöljäilyn hoitokulut.
- Anonyymi
Iliman pilluuta ilotulitus.
- Anonyymi
Ilotuli tuskin pilloo ilimoo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilotuli tuskin pilloo ilimoo.
????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
????
Mieti sitä 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532885Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.421599Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211232
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151095Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371019Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La611003