..todeta miten täällä otetaan askeleita toisiaan kohti, niitä ensimmäisiä askeleita? Ilmankos toiset täällä vuosiakin niitä askeleita ottaa ja matkan voi mitata läppäriltä jääkaapille minkä verran on lähestynyt kohdettaan oikeassa elämässä jos edes sitäkään. Ikävää.
On ikävää...
Anonyymi-ap
5
152
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko siinä uskossa että näillä palstoilla etsitään kumppania parisuhteeseen?
- Anonyymi
Mitä väliä sillä on kun ollaan anonyymipalstalla? Kaikki on feikkiä.
- Anonyymi
Onhan tämä aitoa ajankulua. Olen muuten löytänyt jonkin verran aitoa tietoa (faktaa) jopa myrkyllisen feminismin asian-ajajien pajatuksien ansiosta.
- Anonyymi
Niccimaakareilla on jossain määrin pullat paremmin kohillaan kuin meillä nyymeillä. Mutta hehän ovatkin ihan oma lukunsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753445Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1051756Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2471455- 741356
- 651243
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22937
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883