Valtion määräämisoikeus lastensuojelussa

Lastensuojelu on yksinkertaisesti pelkkää valtion pakkovaltaa. Sosiaalityöntekijät samaistavat toisiinsa tarvitun avun ja oman auktoriteettinsa sekä oman auktoriteettinsa ja faktat sekä sen, mitä vanhempi tekee lastensuojeluorganisaation kenelle tahansa työntekijälle siihen, mitä vanhempi tekee lapselle. He valehtelevat, että koska vanhempi on vastustanut auktoriteettia, on lapselle tullut paha olo. Sitten he syyttävät kyvyttömäksi itsereflektioon, mitä pahaa tekee koko ajan lapselle, kun vanhempi yrittää kohteliaasti oikaista sosiaalityöntekijän keksimät valheet.

Sosiaalityöntekijät estävät tiedonkulun voidakseen saada jutut salaa läpi. He eivät puhu mitä ovat sanoneet muille sukulaisille, jotta emme kuulisi mitä he väittävät. Sossu näyttelee niin kuin se sairaus, jonka he keksivät, on sellainen, etten ymmärrä olevani sitä ja he painostavat joukolla uskomaan siihen. He rajoittavat niiden vuoksi, vaikka lapsi ja minä olemme tyytyväisiä. He herjaavat vanhempia sairaiksi ja vaarallisiksi, mutta eivät todista mitään. Sosiaalityöntekijä näyttelee niin kuin terve tai sairas asiakas olisi lastensuojelutapaus, jotta sosiaalityöntekijät saisivat toimia lastensuojelijoina.
He eivät koskaan selitä yhtään syytä. He vain tekevät päätöksiä, joissa lukee paikkaansa pitämättömiä syitä. Hän lukee aina koko päätöksen kerralla, ei yhtä asiaa kerralla. Asioita pitäisi pyrkiä korjaamaan ja sen edellytys on se, että toinen ymmärtää ne. Jos ymmärrystä ei varmisteta selittämällä niin kuin normaalissa vuorovaikutuksessa, jota he eivät tee, niin miten he voivat vaatia asioiden korjaamista ennen lapsen palautusta? He vihjaavat, että jos ei ymmärrä asiaa, josta on jo puhuttu, keskustelu ei auta. Ja kun yrittää keskustella asiasta, he estävät sen sanomalla, että “olemme jo puhuneet”, vaikka he estivät sen ennenkin. Puhelimessa tai kuulemisessa pitäisi luoda järkevä vastine päätökseen, jossa asiat sanotaan ensimmäistä kertaa ja uutta aikaa ei tule kahteen kuukauteen. He tekevät kaikkensa väitteidensä kyseenalaistamisen estämiseksi ja kohtelevat vanhempia sairaina ja aivottomina.
He valehtelevat silmät päästään saadakseen teilata meidät millä tahansa syyllä. He eivät halua tottelua tai kohteliaisuutta vaan mielentilatutkimuksia ja sanovat, ettei meitä voi enää auttaa.

3

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En jaksanut lukea.

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        😋 ­N­­­y­­m­­­f­­o­­m­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17684679P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      joo, olen nähnyt läheltä sitä touhua. Työntekijät vahvistavat toistensa päätöksiä jopa puhelimessa, olivat ne oikeita tai vääriä. Lyövät niin sanotusti lisää löylyä kiukaaseen. Ja määrärahat on pakko saada kulutettua, että seuraavan vuoden budjetti on suurempi. He ehdottomasti tarvitsisivat ulkopuolisen tarkkailijan, joka voisi puhaltaa pelin poikki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1809
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      136
      1260
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1090
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      77
      897
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      838
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      826
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      799
    Aihe