2023 mitä lupaat?

Anonyymi-ap

Yksinäinen mitä lupaat kun 2023 alkaa.
Mitä toivot uudeltavuodelta?

15

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole koskaan tehnyt uudenvuoden lupauksia, enkä tee nytkään. Elän tässä ja nyt, ei tarvitse kuin itsestäni huolehtia ja lapsenlapsista silloin kun ovat luonani. En osaa mitään toivoakaan kun en oikeastaan mitään tarvitse. Ikääkin on jo senverran ja monipuolinen elämä takana että riittää muisteltavaa loppuelämäksi joka ei toivoakseni enää kovin montaa vuosikymmentä kestä.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😍 ­­N­­­y­m­­­f­­o­m­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17685115t

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Toivon, että rahat riittää edes kaurapuuroon joka päivä.
      Mitään en lupaa kenellekään!

    • Anonyymi

      Parannusta jatkoon tietysti 🤫🥳😎🙃

    • Anonyymi

      Tavanomaisen elämäntapojen parantamisyrityksen . Toivon saavuttavani tyytyväisyyden siihen mitä nyt on.

    • Anonyymi

      En ole koskaan tehnyt mitään uudenvuodenlupauksia. Aion pysyä silti edelleen raittiina.

      Ja toivoisin pääseväni eroon ahdistuksesta, kivuista, väsymyksestä, kärsimyksestä ja masennuksesta, joista olen kärsinyt elämässäni jo pitkään. Ja jollakin tavalla saavuttavani sisäisen rauhan. Silti jostakin syystä en usko saavani sitä rauhaa muuten, kuin vasta "ylittäessäni rajan".

      • Anonyymi

        Samat jutut mulla.


    • Anonyymi

      mahdollisimman paljon että viherkommareita vituttaisi ,roskaan ,ja paskaan luontoa mahdollisimman paljon diisseli autoa kompuraa käytän paljon ,puuta poltan paljon kalastan metsästän niin paljon kuin on mahdollista ,samoin synön punaista lihaa .käytän sähköä missä vain pystyn ,tietenkin yhteiskunnan maksuun menevultä tahoilta.ajan moottorikelkalla ,autolla veneellä ,mönkijällänikin ,samoin moottoripyörälläni ,veneilen ja itse vaihdan öljyt sora montulla titenkin.paskaa joulua viherkommareille ,toivottavast i sota leviää ympäri maailmaa niin päästään viherkommareista ilmasto hyysäreitä ,homoista ja muta kuonoista.

    • Anonyymi

      Toivon laihtuvani, mutta ei taida onnistua. Söin kolme annosta hernekeittoa, konvehteja ja suklaakeksejä.

    • Anonyymi

      Lupaan olla kiltti ja lupaan kehittyä ratsastajana. Lupaan vaihtaa tallia ja toivon että emme tule vähävaraisiksi koskaan.

    • Anonyymi

      Toivon, että tuleva vuosi on yhtä mukava ja rauhallinen kuin kulunut vuosi. Kaikki hyvin eikä näköpiirissä mitään ikävää. Yllätyksiä toki voi tulla. Jatkan yksinäistä elämääni tyytyväisenä ja kun kaipaan muiden seuraa lähden kaupungille tai seurakuntaan

    • Anonyymi

      muistan luvata v. 2023,

      "Älkää luottako ihmislapseen, sillä ei hän voi auttaa"
      Ps. 146:

      siis ei luottaa ihmiseen, siitäkö sanonta,
      "yksin oot sinä ihminen, kaiken keskellä yksin"

    • Anonyymi

      Luppaa sää vaa mitä luppaat.Se o paremp jot mää en luppaa yhtää mittää mää vaa sano.

    • Anonyymi

      Lupaan kannustaa ihmisiä etsimurhaan

    • Anonyymi

      Lupaan trollata jatkossakin

      Sanoman toimittaja

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3081
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2179
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      70
      2033
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1863
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1593
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      40
      1376
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1302
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1275
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1095
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1076
    Aihe