Kuinka voikaan olla kateellinen niille äideille jotka ovat raskauksien jälkeen palautuneet vatsan kohdalta lähes entiselleen? Tuntuu pahalle kun itselleni on raskauden jälkeen jäänyt vatsanahka roikkuvaksi ja ryppyiseksi. Järkytyin kun ensimmäisen synnytyksen jälkeen näin vatsani: pääsi itku kun tiesin ettei tästä tule ikinä edes kohtuullisen nättiä ilman plastiikkakirurgiaa. Pahinta on se että tämä ruma vatsan muoto näkyy myös vaatetuksen alta ellei halua käyttää pelkkiä telttamaisia vaatteita. Niinkin kivan näköisiä kuin tunikat ovat niin en niitä osaa käyttää niitä. Mä niin vihaan muuttunutta ulkonäköäni. Marssisin heti plastiikkakirurgille jos olisi rahaa. Sitähän ei ole.
Paha olla omassa kehossa
Anonyymi-ap
2
310
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän se kroppa tavallisesti vuoden sisällä tulee entisekseen , itselläni kolme synnytystä ja ei ole vatsaa ollut kenenkään lapsen jälkeen muutaman kuukauden päästä. Liikunta on todella hyvää että keho palautuu entiselleen . Sitten voi olla osana myös millainen ruumiinrakenne kullakin on kuten minä kuulun tyyppiin joilla ei ole koskaan ollut isoa vatsaa siis ihan lauta litteä aina ollut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1963959Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t562807Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per871401Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101219Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20201011- 46974
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt228924- 48921
Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107706