Mitä tapahtuu vuonna 2023?

Anonyymi-ap

Odotukset ja toiveet. Miltä tuleva vuosi näyttää etukäteen?

22

1263

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valoisalta näyttää, paljon uusia suunnitelmia. Varmasti sormus nimettömässä, ehkä asunnon vaihto isompaan, pari matkaa jne. Tule olemaan paras vuosi naismuistiin, vaikkei tämäkään vuosi ollut huono.

    • Anonyymi

      Paljolti avoin kortti. On hyviä enteitä, ei mitään varmaa. Todennäköisesti kuluvaa vuotta parempi, mikä ei sinänsä vaadi juuri mitään. Odotan innolla vuoden vaihtumista, symboliarvo ainakin.

    • Toivottavasti löytyy työ mitä voin tehdä osa-aikaisesti ja samalla jatkaa traumojeni työstöä ja tietysti fyysisenkin puolen kuntoa kohottaa tai ei ainakaan päästää huonommaksi nykyisestä.

      Toivon, että löytyy viimein joku onnistunut klik, joka antaa mulle sielunrauhan ja olotilan, että löysin juttuni. Terveyteeni liittyen. Pari vuotta on ollut yhtä myllerrystä ja ahdistavaa oloa enimmäkseen. Olen haeskellut paikkaani ja olotilaa jossa tuntisin itseni onnelliseksi.

    • Anonyymi

      Unelmavuosi! Ja uusien unelmien luominen yhdessä yhteiselle polulle <3

    • Anonyymi

      Toivon että tapaan vapaan, lempeän, älykkään ja kuuman naisen. Sitten rakastumme.:p

    • Anonyymi

      Siinäpä kysymystä🤔 Olen vedenjakajassa. Virtaako oikealle vai vasemmalle? Elämänmuutos käsillä joka tapauksessa ja se voi mennä syteen tai saveen.

    • Anonyymi

      Hyvää uutta vuotta!

    • Anonyymi

      Hyvältä näyttää. Mutta oikeasti kukaan ei tiedä tätä päivää pidemmälle.

      • Niin totta! Koskaan ei voi huomista päivää tietää..


    • Anonyymi

      Olipa piristävää eilen, kun uuden vuoden juhlinnassa suutelin yhden irlantilaisen naisen kanssa ex-tempore. Pikkujuttu, mutta hauska vuoden aloitus!

      • Anonyymi

        Olipa kiva lukea välillä tällaista elämänmakuista touhua 😊 ihanaa ja hauskaa 🤗 Oikein iloista ja rentoa Uutta Vuotta sinulle ja kaikille muillekin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olipa kiva lukea välillä tällaista elämänmakuista touhua 😊 ihanaa ja hauskaa 🤗 Oikein iloista ja rentoa Uutta Vuotta sinulle ja kaikille muillekin!

        Kiitos samoin 😊


    • Anonyymi

      Ennustan että vuonna 2023 lesbous menee muodista pois ja osa pamahtaa takaisin heteroksi.

      • Anonyymi

        Ehkä, kun on pienet piirit ja todennäköisyys löytää sopiva nainen kumppanikseen on hyvin hyvin pieni.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä, kun on pienet piirit ja todennäköisyys löytää sopiva nainen kumppanikseen on hyvin hyvin pieni.

        Älä ruoki trollia


      • Anonyymi

        Ennustan että sinä pysyt katkerana tänäkin vuonna.


    • Anonyymi

      Ah tammikuu alkoi jo kuntosalilla eka pvä. Hyvä aamupala. Avantouinti kausi meneillään. Puolison kanssa kunnostetaan omaa taloa. Nautitaan elämästä. Hoidetaan kehoja, koteja, autoja, metsää ja kissaa. Pidetään lämpimät välit tuttuihin, jelppaillaan muita. Istutaan iltaa. Pelataan ja leffoja. Nautitaan keväthangista lumikenkäillen. Uidaan koko kesä. Saunotaan reilusti koko vuosi. Tehdään töitä hikipäisenä ja levätään milloin nuotiolla milloin takan äärellä. Keksitää uusia juttuja ja kehitetään itseämme. Varmana koulutuksia tulee ainakin vuoden mittaan itselle ja toiselle paljon uutta tuntematonta. Erittäin mielyttävä aloitus. Vuosi tulee menemään nopeasti.

      • Anonyymi

        Kuulostaa ihan mahtavalta! Mullakin on vaikka mitä suunnitelmia. Hyvinvointi, uusia kokemuksia, ystävät, oman rakkaan löytäminen, opiskelu ja muu itsen kehittäminen, sisustus jne. Nytkin näkyy aurinko paistamaan, kevät tulee kohta!


    • Hyvä olla tavotteita ja unelmia, mutta elämä voi mennä toisin, mitä on unelmoinut ja suunnitellut. Itse elän päivän kerrallaan

    • Anonyymi

      Ei oo suunnitelmia. Elämä jatkuu samanlaisena, vain vuosi vaihtui. On se jännää.

    • Anonyymi

      Kivoja ajatuksia. Anteeksi poikkesin tänne ihan syystä.Listäkseni ymmärtämystä teistä.Sain paljon heinäkuu 2022.Kyselyjä aikuisen lapseni-joka mies, serkulta mies puolinen , noin 4h matka meno ja paluu sama Suomessa.Kuin kohde paikassa olo yhden päivän aikana.Ahdistukseen asti kyselyjä lespoista.Oli pulla pähän lyöty ahdistukseen asti miksi? Siksikö että satenkaari kulkussa marssein hetrona: Ihmisoikeuksien ja tasa arvon puolesta. Kuin samasta syystä olin Sateenkari messu Helsingissä.Minusta jokaisella on oikeus rakastaa ketä haluaa. Ei ole keneltäkään se pois.Joulu kuu sitten joku jossain päin joulupöydässä sanoi hänellä on tyttöystävä.Katsoin häntä.Poskipäät meni punaisisksi.Pöytän tuli hiljaisuus. Päätin en avaa aihe keskustelu vanhempana naisena .Yhdistelin palan pelin paloja ja tulin tulos kaiki sen tietä jos totta? Mutta iksi minulta mummolta esim. asia salataan? En käsitä.Tossa tv tasolla on lisäksi maljakossa kulkueesta Helsinki sateen kaari lippu yhä.Harmitaa ihmiset oli suntautumus mihin tahansa. Miksi lullan kuvitelaan,salatan omista suntautumuksista niltä ihmisltä joitka aidosti rakastaa henkilöä,henkilöitä? Tässä tapaus karvat nousi pystyyn.Oliko pari vuotta kun hän valitis läheisekseen siskoni.Mummon sijaan. Siskoni vaavarinen aviopuoliso ja minä yksinelävä, Pärjään en valita.Se kai syy siskoni tehtävä ollut koko aikuis ikäni vetää maton jalkojeni alta.Olette yhtä arvokaita kaikki sitä huolimatta keä rakastatte. Mutta älkä kuvitelko luulko.Vanhempi väki esim.Mumot teidt hylkäisi.Loukaa kun salatte jotkut asoita.Ulkoistatte ne ihmiset kuvitelmilla luulloilanne jotka teitä rakastaa. Helsinki 14.1.23.

      • Anonyymi

        Missä olit äidinkielen tunnilla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      357
      7042
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      76
      5997
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      197
      5494
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      84
      4270
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      56
      3486
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      69
      3427
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3393
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      60
      3358
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      56
      3140
    10. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3084
    Aihe