Vaipat ja keskivaikea virtsankarkailu

Anonyymi-ap

Nyt eivät enää Tenan siteet eivätkä housuvaipat auta pitämään housuja kuivina, joten minkälaisia vaippoja suosittelette keskivaikeaan virtsankarkailuun? Minkälaisia eroja esim. teippivaipoissa on? Mitkä näyttävät ja tuntuvat vähiten vaipoilta? Lähdetään muutaman viikon päästä reissuun, joten sitä ennen olisi mukava ehtiä kokeilemaan, jotta löytyisi sopivat vaipat.

4

1364

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teippivaipoista on useita malleja ja imukykyjä.
      Suomalaisia verkkokauppoja löytyy joten niiten valikoimista löytyy varmaan sopivia.
      Tenan slip lienee yleisin eri imukyvyillä.
      Dreamcare.fi esim. yksi kauppa jolla laaja valikoima eri merkkejä.

    • Anonyymi

      Itsellä käytössä vyövaipat. Toimivat mielestäni samoin kuin teippivaipat, mutta omaan anatomiaani sopivat paremmin ja helpompaa vaipanvaihto kuin teippivaippjen kanssa, koska "vyöllä" saa asetettua vaipan niin, että sen vetää vain haarojen välistä ja sitten teipeillä kiinni. Pystyy myös avaamaan ja kiinnittämään uudestaan useamman kerran eli jos vaippa pysyy kuivana ei tarvitse heittää joka vessakäynnillä pois, eli rahansäästöä.

    • Anonyymi

      Minulla vyövaipat aina,helppo vaihtaa Käytän super,max,ja ultima malleja,ovat imukykyisiä ja varmoja. Puen aina vaipan päälle joustavat verkkohousut, niin vaippa on hyvin istuva.Monesti laitan vielä muovihousut, antavat hyvän suojan jos vaipan vaihto viivästyy .kun näin pukeutuu pysyy kuivana yöllä ja päivällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      202
      2142
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      159
      1429
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1071
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      917
    5. 58
      908
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      831
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      823
    8. 93
      787
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      109
      697
    Aihe