huomenna otan essoja nii kertokaa kuolenko vai en kun on lääkityksenä 150mg ketiapiini ja tarvittava ketipinor x3 25/päivä ja sit seronil 50mg
essot + ketiapiini + seronil
10
186
Vastaukset
- Anonyymi
no sä tiedät itse kuoletko vai et.Ota riski niin sitten tiedät lähtikö henki.
- Anonyymi
Mä en ottaisi riskiä.
- Anonyymi
Hän ottaa kuitenkin jos kaverit painostaa tarpeeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hän ottaa kuitenkin jos kaverit painostaa tarpeeksi.
Jokin on vialla, jos täytyy aineita ottaa kavereiden mieliksi.
Taustalla kai joku hylkäämisen pelko, tai pelko, ettei kaverit hyväksy porukkaan, jos ei ota.
Voevoe.....
Kannattaisi varmaan vaihtaa kaveripiiriä. - Anonyymi
melkein kuolin. ollut 2 päivää teholla ja nyt psykiatrisella
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
melkein kuolin. ollut 2 päivää teholla ja nyt psykiatrisella
Jos on totta niin kuka käski ottaa huumeita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
melkein kuolin. ollut 2 päivää teholla ja nyt psykiatrisella
Jos olet fiksu, niin varmasti tuosta kokemuksesta jotain opit ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos olet fiksu, niin varmasti tuosta kokemuksesta jotain opit ?
oppiiko sanomaan kavereille ei ,jos tarjotaan huumeita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
oppiiko sanomaan kavereille ei ,jos tarjotaan huumeita?
Kyllä sen oppii, jos sitä taitoa ei valmiiksi ole.
Elämää eletään itseä varten, ei muita, siinä mielessä, että itseä koskevat päätökset tehdään itse, eikä ole pakko tehdä samalla tavalla kuin kaverit tekevät.
Jos ne on tarpeeksi hyviä kavereita, niin ei ne sinua hylkää sen takia, jos et tee samalla tavalla kuin he.
Ja ehkä ne kaveritkin ovat jotain tajunneet, kun sinä olet joutunut teholle ja sitten vielä psykiatriselle.
Kenelle vaan voi käydä noin, kukaan ei ole yli-ihminen eikä kuolematon, vaikka nuorena siltä voi tuntuakin.
Voin omalta kohdaltani kertoa, että nuorena sekoilin erilaisten päihteiden kanssa, enimmäkseen tosin alkoholia ja kannabista. Seurauksena siitä pyörin useasti psykiatrisissa laitoksissa lähemmäs 20 vuoden ajan.
Kannabiksen polttelun lopetin yli 20 vuotta sitten, ja nykyään kyllä hämmästyttää kuinka paljon sitä tuolla porukoissa liikkuu.
Tarjoavat ne usein minullekin, mutta sanon aina, ei en ota, kiitos vaan.
Jotkut ei enää edes tarjoa, kun tietävät, etten sitä polta.
Eivät ne ole silti minua kaveripiiristä pois hylänneet.
- Anonyymi
Kyllä varmaankin kuolet, mutta älä pidä meitä jännityksessä vaan ota reilusti niin kattellaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951995
- 1701329
- 1661261
Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede801064Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s70783Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk37754Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er156733Sen takia sanoin sen
Että et ottaisi itseesi kun ei ole tarkoitus sinua loukata. Me vain heijastellaan toistemme kipukohtia ja se tuntuu ikävälle.98654Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen85621