Monella on se käsitys, että täytyy juhlia pöydän alle. Käytetään sekaisin monia alkoholeja ja pillereitä. Pää siis sekaisin.
Toivon hartaasti, että välitätte itsestänne niin paljon, että otatte arvokkaasti vastaan uuden vuoden, joka on jo alkaessaan hieman pelottavakin.
Aina täytyy olla paikalla ainakin yksi täysin selvä ihminen, joka valvoo, että vahinkoja ei sattuisi. Viina saattaa olla yllätys monelle, se vie aika pian muistin ja jopa jalat alta ja tavattoman huonon olon moneksi päiväksi. Ei kukaan yhtä lasia enemmän nauttinut ole enää tietoinen tekemisistään, saattaa suun soitollaan pilata koko elämänsä ja röntyillä itsensä niin hajalleen, että istuu lopun elämäänsä pyörötuolissa toisten autettavana.
Jos näitä asioita ajattelisi ennen kuin yhtäkään lasillista on juotu, voisi löytää paljon iloisemman tavan olla ystävien kanssa, kun se ilo olisi lepposaa jutustelua järkevästi.
Naapuri sanoi illalla, että hän ei osta yhtäkään raketti, sillä Putin ihan tarpeeksi lähettelee raketteja ja tiedä enää suuntaa minne ne vielä sinkoilevat.
Eihän meidän pidä liikaa pelätä, mutta kun ymmärtäisimme, että viinalla pakoon ei pääse ajatuksista ja eikä myöskään jaloillaan jos niitä tarvittaisiin, eikä pääkään ole ajan tasalla.
Nautitaan hyvästä seurasta ja vastuullisesti ja huolehtien niistä, jotka ovat jo hajonneet ja eivät osaa kohtuutta.
Teitä nuoret tarvitaan iloisina, terveinä kotimaan tulevaisuutta luomassa nyt uuden edessä.
Uuden vuoden aatto tulossa
Anonyymi-ap
1
107
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4568173Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1165647Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1164678Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2074542Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli334488Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523987Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603873Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773747Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava433688SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853491