Monella on se käsitys, että täytyy juhlia pöydän alle. Käytetään sekaisin monia alkoholeja ja pillereitä. Pää siis sekaisin.
Toivon hartaasti, että välitätte itsestänne niin paljon, että otatte arvokkaasti vastaan uuden vuoden, joka on jo alkaessaan hieman pelottavakin.
Aina täytyy olla paikalla ainakin yksi täysin selvä ihminen, joka valvoo, että vahinkoja ei sattuisi. Viina saattaa olla yllätys monelle, se vie aika pian muistin ja jopa jalat alta ja tavattoman huonon olon moneksi päiväksi. Ei kukaan yhtä lasia enemmän nauttinut ole enää tietoinen tekemisistään, saattaa suun soitollaan pilata koko elämänsä ja röntyillä itsensä niin hajalleen, että istuu lopun elämäänsä pyörötuolissa toisten autettavana.
Jos näitä asioita ajattelisi ennen kuin yhtäkään lasillista on juotu, voisi löytää paljon iloisemman tavan olla ystävien kanssa, kun se ilo olisi lepposaa jutustelua järkevästi.
Naapuri sanoi illalla, että hän ei osta yhtäkään raketti, sillä Putin ihan tarpeeksi lähettelee raketteja ja tiedä enää suuntaa minne ne vielä sinkoilevat.
Eihän meidän pidä liikaa pelätä, mutta kun ymmärtäisimme, että viinalla pakoon ei pääse ajatuksista ja eikä myöskään jaloillaan jos niitä tarvittaisiin, eikä pääkään ole ajan tasalla.
Nautitaan hyvästä seurasta ja vastuullisesti ja huolehtien niistä, jotka ovat jo hajonneet ja eivät osaa kohtuutta.
Teitä nuoret tarvitaan iloisina, terveinä kotimaan tulevaisuutta luomassa nyt uuden edessä.
Uuden vuoden aatto tulossa
Anonyymi-ap
1
112
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1894255"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?952793Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1462299Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark402195- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302027Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371871- 851859
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201846