Pari vuotta sitten kirjaamilla asennettu lisäkaukovalot jossa myös parkkivalo . Silloin ei tiedetty että on laitonta. Erällä katsastuksella oli katsastaja maininut, muttei korjauskehotusta. Liikenteessä näkyy tosi paljon niitä lainvastaisia parkkivaloja . Viime katsastuksella sain kirjauskehotuksen, muttei tartte mennä näytille. Miten paljon teitä on, jotka olette saaneet korjauskehotuksen, oletteko korjannut tai jatkaneet mitään tekemättä. Mulla käsitys että siitä voi todellakin saada sakot, tai seuraavassa katsastuksessa ei päästetä enää läpi. Miten olette suhtautunut ja onko paljon huomatuksia siitä tullut.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Ota ne parkit pois niin ongelma poistuu . Ei oo vaikeeta .
- Anonyymi
Jos ei onnistu, pyydä iskä avuksi.
- Anonyymi
Itse olen harkinnut huomiovalojen hankkimista säästääkseni xenoneita valoisaan aikaan, katsastusmies huomautti että ne rinnastetaan parkkivaloiksi, eli ovat laittomat. Nykyiset katsastussäädökset ovat menneet jo överiksi.
- Anonyymi
Vai haluat säästellä xenoneita, hihii! Ne kestää monia vuosia jatkuvassakin käytössä, aiotko ajaa samalla autolla koko ikäsi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141206
- 1151075
- 116851
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 38454
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93441- 36423