Onko totta, että laki kieltää Viagran kaltaisten "reseptilääkkeiden" ostamisen netistä Suomeen? Kertikaa, jos on kokemuksia: löytyykö laista "porsaanreikää"?
Kieltääkö laki Viagran tilaamisen netissä
Tarvetta
41427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
pitäisi tilata netin kautta? Saada mahdollisesti jotain huuhaata.
Miksi et hae reseptiä lääkäriltä?
Menes katselemaan tullin webbisivuilla, siellä se on aika selkeästi. Ihmeellistä sikäli, että jos itse matkustat niin saat tuoda omaan käyttöön jonkun 3 kk:n tarpeen. Mitähän eroa netillä ja matkustamisella tässä on. Jotkuthan matkustavat koko ajan, jopa useita kertoja viikossa. Venäjältä kuulemma onnistuu helposti, ei ole tosin omia kokemuksia. Luulisin, että ulkomailta saa tilata jos on sitten tullissa esittää laillinen resepti.
Tilaa vaan netin kautta - ja voit saada ihan mitä vaan. Todennäköisesti vitamiinipillereitä Viagra-paketissa.
Tilasin eilen netistä 4 kpl 100 mg Viagraa ( ovat luultavasti geneeristä; saas nähdä ). Hinta 50 e postikulut 11 e. Saas nähdä.