Haminan auraajat ettekö tosiaankaan joskus voisi aloittaa kadun auraamisen toisesta suunnasta aloittamalla vai onko se ylivoimainen tehtävä. Teillä kun on ne aurat tehty päin persettä koska aina toiselle puolelle tietä tulee puolet enemmin lunta porttien puhdistamiseen.
Lumiaurat vaihtoon
7
1040
Vastaukset
- Anonyymi
Laita lämmitin niin sulaa pois
- Anonyymi
kiitos vinkistä tuota en hoksannutkaan
- Anonyymi
Syökää lihadsuja niin lumet sulaa
- Anonyymi
Joo kyllä tuo on huomattu. Ilmeisesti nämä aurataan niin päin, että rikkaiden puolelle tulee vähemmin lunta kun maksavat enemmin kunnallisveroakin.
- Anonyymi
Auraajat ajavat myös liian kovaa joka aiheuttaa tien pinnan jäähän v*ttumaista nimismiehen kiharaa. Auraajia tuskin itseään haittaa, mutta tavallisia tienkäyttäjiä kylläkin.
- Anonyymi
Vittu itkekää nyt oikein kunnolla :D lapio käteen ja touhuamaan. Millasena teidän emännätkin teitä pitää. Fyysistä hommaa ei voi tehdä vaan kitistä netissä :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991947
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91411- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911